Yaşam Tarzı 08 AĞUSTOS 2012 / 11:32

Mekânlar tek merkezden kontrol ediliyor

Mekânlar tek merkezden kontrol ediliyor

Günümüzde birçok elektronik ürünün akıllı modelleri üretilirken, ev, iş yeri gibi mekânların da yavaş yavaş akıllanmaya başladığını görüyoruz. Kontrol ve otomasyon markası AMX de "Akıllı Mekân Otomasyon" uygulamasıyla ev ve iş yerlerini akıllı hale getirmeye devam ediyor.Şirket, mekan otomasyonu teknolojisi sayesinde elektrikle çalışan her şeyin kontrol edilebilmesine olanak sağlıyor. Teknoloji tek dokunuşla ve kablosuz kullanım rahatlığıyla ses-görüntü, çevresel ve iletişim cihazlarını, ısıtma ve soğutma sistemlerini, güvenlik ve yangın ihbar sistemleri tek merkezden kontrol edilebilmesini imkan tanıyor.

Ev, iş yeri, otel, restoran, hastane ve eğitim kurumları gibi birçok mekana uygulanabilen sistem, kullanıcılarını günlük ihtiyaçlarını tamamen karşılayabiliyor.Şirketin mekân otomasyon teknolojisini kullandığı ürünlerden biri Modero X serisi dokunmatik paneller. Kullanıcıların istekleri ve kullanım alanına göre 5 inçten 20.3 inçe kadar değişen ekran boyutlarına sahip olan paneller, oldukça verimli bir kontrol olanağı vadediyor. Panellerle birlikte kişiye özel kullanım arayüzü, parlak görüntü ve net simgelerle tasarlanmış menü yapısıyla kullanıcılar diledikleri gibi kontrolün istenildiği gibi ayarlayabiliyorlar.

Bunun yanı sıra HDMI Matrix ile tek bir ağ kablosu üzerinden tam HD görüntüleri 100 metreye kadar iletebilen sistem, 8 HD kaynağın 8 bölgeye dağıtılmasını sağlıyor. Bu sayede, mekanda bulunan herkes istediği kaynağı takip edebiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun