Yaşam Tarzı 25 OCAK 2016 / 16:39

Megacopter isimli drone Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Drone’lar sadece askeri anlamda değil sivil alanda da birçok yerde kullanılıyor. Pek çok şirket insansız hava araçlarını teslimatta kullanmak için çalışmalar gerçekleştiriyor.

Drone üreticisi Henning Pedersen ve Norveç’in Oslo Üniversitesi’nde yer alan mühendisler, bir drone’un ne kadar ağırlık taşıyabileceğini test etmek üzere çalışma gerçekleştirdi. Sekiz adet, altı pervaneli dronu birbirine bağlayan ekip, toplam 61 kilogramdaki ağırlığı 1 metre havaya kaldırmayı başardı.

Megacopter isimli drone, 61 kilogramlık ağırlığı havaya kaldırıp, 30 saniye havada tutarak Guinnes Rekorlar kitabına girmeyi başardı. Guinness Dünya Rekorları ekibi, Megacopter tarafından kırılan rekorun, hava aracını kontrol edecek herhangi bir pilot olmaması nedeniyle oldukça önemli bir rekor olduğunu vurguladı. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun