Yaşam Tarzı 04 OCAK 2016 / 11:22

Mark Zuckerberg evi için yapay zeka geliştirmeyi hedefliyor

Her yeni yılda kendisine hedefler koyarak bunları sosyal medyada paylaşan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, 2016 hedeflerini açıkladı.

Facebook hesabından takipçileriyle 2016 hedeflerini paylaşan Zuckerberg, evindeki hayatı kolaylaştırmak için yapay zekâya sahip bir yardımcı kodlamayı planlıyor. Iron Man filmindeki Jarvis isimli kişisel asistanı örnek gösteren Zuckerberg, aynı Jarvis gibi sesiyle komut vererek buzdolabını, müziği ve diğer eşyaları kontrol edebileceği bir asistan geliştirmeyi hedefliyor.En çok gelecek vaat eden alanlardan biri olan yapay zekâ, son dönemlerde teknoloji şirketlerinin en gözde konusu diyebiliriz. Bu kişisel projesinin hem eğlenceli hem öğretici olacağını aktaran Zuckerberg, bir yıl içerisinde kat ettiği bütün aşamaları da detaylı olarak paylaşacağını belirtiyor.

Zuckerberg’in Facebook üzerinden paylaştığı yazının ardından bir kullanıcının yaptığı yorum ve Zuckerberg’in verdiği cevapta gündeme oturdu. Bir büyükannenin, “ Kız torunlarıma sınıftaki çalışkan öğrencilerle oturmalarını söylüyorum; belki onlarda geleceğin Mark Zuckerberg’i olur. Facebook sayesinde eski sınıf arkadaşlarım, aile üyelerim ile bir araya geldim. Facebook için teşekkürler” yorumu üzerine Zuckerberg’de, “ Daha da iyisi torunlarını sınıftaki en çalışkan öğrenci olması için cesaretlendirebilirsin, böylece onlarda başarılı mucit olabilirler” cevabını verdi. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun