Yaşam Tarzı 04 MART 2016 / 09:50

Marble Machine enstrümanlara bakış açınızı değiştirecek

İnsanlar yüz yıllardır müzik enstrümanları geliştirirken, 2 bin mermer parçasının yarattığı sinerjiyle oluşan Marble Machine konuya bambaşka bir boyut katıyor.

Martin Molin tarafından geliştirilen Marble Machine, günümüze gelene kadar üretilen müzik enstrümanlarına farklı bir boyut katarken, insanoğlunun yaratıcılık sınırlarını bir kez daha sorgulatıyor.
 

Marble Machine, adından da anlaşılacağı gibi bilyeler ile çalışan bir enstrüman. 14 ayda geliştirilen enstrüman, farklı müzik aletlerinin bir araya gelmesiyle oluşurken, entrümanın kilit noktasını, enstürmana adını da veren mermer parçaları oluşturuyor. 

Bas gitar, kick, vibrafon gibi bileşenlerin yer aldığı enstrüman, Molin'in bu pedlerin bağlı olduğu kolları çevirmesiyle birlikte çalışmaya başlıyor. Molin'in kolu çevirmesiyle harekete geçen 2 bin mermer parçası, Molin'in enstrüman pedlerine bağlı kolu çekmesiyle birlikte farklı enstrümanların melodileri zenginleştirmesini sağlıyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun