Yaşam Tarzı 12 AĞUSTOS 2014 / 15:55

ManU'dan tribünlerde akıllı cihaz yasağı

İngiliz futbol kulübü Manchester United, geçtiğimiz günlerde resmi sitesinde yaptığı açıklama ile bazı elektronik cihazların alımının yasaklandığını duyurdu.Söz konusu cihazlar “yasaklı ürünler” olarak nitelendiriliyor ve  150 mm x 100 mm boyutunu aşan teknolojik aletler bu kategoride değerlendiriliyor.

Kulüp, iPad ve iPad Mini’nin de bu kategoride olduğunu belirtirken, gelecek günlerde Asus Zenfone 6 gibi daha büyük cihazların da ortaya çıkmasıyla birlikte nasıl bir tutum izleneceği merak konusu.

Benzer bir karar olarak 2010 yılında Amerikan Futbol Ligi(NFL) takımlarından New York Yankees uygulamış ve gelen tepkiler üzerine bu yasağı kaldırmıştı.

Yeni uygulama bugün oynanacak Manchester United-Valencia hazırlık maçından itibaren uygulanacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun