Yaşam Tarzı 02 AĞUSTOS 2013 / 14:59

Mandela sergisi HP desteği ile açılıyor

HP, Nelson Mandela’nın 95. doğum günü onuruna düzenlenen sergide yer alan, uluslararası sanatçılar tarafından hazırlanan ilham verici 95 sanatsal posterin HP Designjet Z6200 Fotoğraf Yazıcısı ile basıldığını açıkladı.Daha önce Pretoria’da açıklanan projenin yaratıcıları, Güney Afrikalı, tanınmış iki tasarımcı. Sanat eserlerinin yüksek kalitede baskı alınarak sergilenmesi fikrinden yola çıkan proje, dünyanın dört bir yanındaki sanatçıların tasarımlarını göndermelerini talep eden bir çağrıyla başladı. Aralarında dünya çapında tanınmış sanatçıların da olduğu başvuruların sayısı kısa sürede 700’ü aştı ve proje, 70 ülkeden sanatçının katılımıyla büyük ilgi gördü.

Mandela Poster Project’in Resmi Yazıcı Ortağı ise HP. Güney Afrikalı baskı hizmet sağlayıcısı Printville, HP’nin desteği ve danışmanlığında posterleri hazırlarken, yerel satış firmalarından Nashua da test ve üretim için baskı donanımını temin ediyor.

Posterler, iç mekanda ve galeri ortam şartlarında 200 yıla kadar renk solmalarına karşı dayanıklı olacak ve sektörde öncülüğünü koruyan arşivlenebilirlik özelliği sayesinde yaşam süreleri boyunca korunacak.

Mandela Poster Project’te yer alan 85 poster, Nelson Mandela’nın insanlık tarihine yaptığı katkıları onurlandırmak üzere, 18 Temmuz’da Güney Afrika’daki Pretoria Üniversitesi’nde sergileniyor. Aynı sergi, Brezilya, Meksika, ABD ve Çin’deki kuruluşlardan gelen davetler nedeniyle çok yakında dünyanın dört bir yanındaki sanat severlerle buluşuyor.

Mandela Poster Project, gönüllüler tarafından yürütülen ve kâr amacı gütmeyen bir çalışma. Poster koleksiyonu ve sergilerden elde edilecek gelirin tamamı, Nelson Mandela Çocuk Hastanesi Fonu’na aktarılacak ve Johannesburg’da bağımsız bir çocuk hastanesinin yapımında kullanılacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun