Yaşam Tarzı 15 HAZİRAN 2009 / 13:46

Lotus’tan kurumsal anında mesajlaşma yazılımı

IBM, Lotus Sametime yazılımı sayesinde kurumların yolculuk masraflarından tasarruf etmesine yardım etmeyi hedeflerken, firmalara ofis dışında da ofis ortamı sağlamayı vadediyor.

IBM, Lotus Sametime yazılımı sayesinde kurumların yolculuk masraflarından tasarruf etmesine yardım etmeyi hedeflerken, firmalara ofis dışında da ofis ortamı sağlamayı vadediyor.


IBM'in yazılım markalarından Lotus'un kurumsal anında mesajlaşma yazılımı olan Lotus Sametime tek bir programla anlık mesajlaşma, toplu mesajlaşma, ekran paylaşımı, web konferans ve GPS desteği sunuyor, çalışanlar ofis dışında işlerini devam ettirebiliyor. Lotus, bu yazılım ile firmalara ofis dışında ofis ortamı sağlamayı ve aynı zamanda yolculuk masraflarını da minimuma çekmeyi hedefliyor.

IBM Lotus Türkiye Satış Yöneticisi Ülkü Ceylan yazılımla ilgili şu yorumlarda bulunuyor: "Lotus, Sametime ürününü akıllı işyerleri için tasarladı. Sametime ürünü aslında birçok konuda firmalara yeni ufuklar açabilir. İş yapış şekillerini değiştiren firmalar, yolculuklara ciddi yatırımlar yapmak yerine, işbirliği yaratan yazılımlar sayesinde hem para, hem de zamandan tasarruf ediyor. Çalışanlar sadece bir toplantı için yurtdışına gitmek yerine o zamanı daha efektif bir biçimde değerlendirebiliyor" dedi.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun