Yaşam Tarzı 24 ŞUBAT 2010 / 14:36

Logo, İran pazarında stratejik iş ortağı ile yol alacak

İran’ın en büyük teknoloji gruplarından Nafis Holding’in ERP ve e-ticaret yazılımları şirketi Andisheh Ara Nafis ile stratejik işbirliği anlaşması yapan Logo, ERP çözümlerini İran pazarına yeni iş ortağı kanalıyla sunacak.

İran’ın en büyük teknoloji gruplarından Nafis Holding’in ERP ve e-ticaret yazılımları şirketi Andisheh Ara Nafis ile stratejik işbirliği anlaşması yapan Logo, ERP çözümlerini İran pazarına yeni iş ortağı kanalıyla sunacak.


Logo, Orta Doğu'da İran pazarında etkinleşmeye hazırlanıyor. Dubai'deki doğrudan çalışma modelini değiştirecek olan şirket, yeni gerçekleştirdiği işbirliği ile İran ERP pazarında büyümeyi hedefliyor. İran'ın en büyük sistem entegratörü ve IT çözüm sağlayıcılarından biri bilinen ve RFID, akıllı kart, BT eğitimleri gibi farklı alanlarda 8 şirketten oluşan teknoloji grubunun ERP ve e-ticaret yazılımları şirketi Andisheh Ara Nafis ile yapılan işbirliği anlaşmasının ilk fazı kapsamında Logo'nun ERP çözümleri "Unity on Demand", "Unity" ve "Tiger" ürünlerinin satışı ve implementasyonu Nafis Holding tarafından gerçekleştirilecek. İkinci fazda ise Logo Kutu ürünlerinin de satışına başlanacak. Andisheh Ara Nafis şirketi ile İran'da bir süredir birlikte çalıştıklarını ve İran'ın ilk Farsi ERP çözümünü birlikte geliştirdiklerini belirten Logo Yazılım İcra Kurulu Başkanı Ali Güven, stratejik işbirliğinin bu çalışmaları bir adım öteye taşıdığını belirtti. İran'ın ambargolu bir pazar olarak farklı avantajları beraberinde getirdiğini, bilişim kültürünün yavaş yavaş geliştiğini ve Türk iş dünyası için önemli bir alternatif olabileğini vurgulayan Güven, amaçlarının İran'da Logo ürünleri ve Nafis operasyonu ile pazarı büyütmek ve liderliği elde etmek olduğunu belirtti. Nafis Holding'in özellikle üniversitlere yönelik yazılımlar olmak üzere pek çok sektörde çalışmalarını yürüttüğünü belirten Andisheh Ara Nafis İcra Kurulu Başkanı Amir Cyrus Razzaghi de benzerlik gösteren çalışma kültürüne ve bölgedeki potansiyele dikkat çekerek amaçlarının ortak bölgesel projeler imza atmak olduğunu dile getirdi. Nafis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamid Zargar da, bu işbirliğinin kendileri için sınır ötesi BT kültürünün yaratılması ve katma değerli iş uygulamalarını geliştirilmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

3 yılda 2,5 milyon dolarlık lisans geliriİran gibi pazarlarda yazılımların kurallarının da bilişim kültürünün de yeni yeni oluştuğunu belirten Güven, bu işbirliklerinin de pazarın gelişmesi ve büyümesinde büyük rol oynadığını belirtti. 3 yılda İran'da 10-12 milyon dolarlık bir ERP pazarının bu yolla yaratılmasını sözkonusu olduğunu belirten Güven, stratejik işbirliği sonrası beklentişlerinin ise 3 yılda 2,5 milyon dolarlık bir lisans getirisi olduğunu ifade etti.

Sırada yeni işbirlikleri varKendileri için 2009 yılını yeniden yapılanma yılı olarak gördüklerini bu doğrultuda yeni rotalar çizdiklerini belirten Güven, uluslararası arenada yeni adımların yanı sıra şirketlere para kazandıran şirket olma hedefiyle yola devam edeceklerini belirtti. Orta Doğu'da Körfez Bölgesi'nde Katar, Bahreyn, Suudi Arabistan gibi ülkeler için yeni işbirliklerinin de gündemde olduğunu belirten Güven, hedef pazarlarının ise Türki Cumhuriyetler, Rusya, Ukrayna ve gibi bölgeler olacağını da dile getirdi.

 

 

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun