Yaşam Tarzı 25 KASIM 2008 / 15:00

Live Search ad değiştiriyor

Microsoft’un arama motoru Live Search’ün 2009’da ad değiştireceği birkaç aydır konuşuluyordu. Gözler yeni gelişmelerde.

Microsoft’un arama motoru Live Search’ün 2009’da ad değiştireceği birkaç aydır konuşuluyordu. Gözler yeni gelişmelerde.


LiveSide sitesi, isim alternatifleri içinden Kumo.com alan adının Microsoft’a bırakıldığını ve sadece şirket yöneticilerinin kullanabildiği dahili bir internet sunucusuna yöneltildiğini belirtti. Kumo, Japonca bir kelime. Örümcek, bulut gibi anlamlara geliyor. Kulislerde Microsoft’un bu değişimi Google’ın önüne geçmek için yaptığı konuşuluyor. Kumo Google karşısında ilerleyecek potansiyel pazarlama gücüne ne derece sahip olduğu ve değişim işe ne kadar yarayacağı ise zamanla görülecek.


Konuyla ilgili ayrıntılara www.liveside.net adresinden ulaşılabiliyor. Ayrıca kullanıcılar bilgisayarında Vista başlangıç kutusundan cmd‘yi tuşlayarak 'tracert kumo.com' yazarak bunu test edebiliyor.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun