Yaşam Tarzı 21 KASIM 2011 / 18:13

Lig TV otobüslere taşınıyor

Lig TV otobüslere taşınıyor

Lig TV ve Hitit medya arasında gerçekleştirilen anlaşmayla Funtoro ekranları bulunan tüm otobüslerde Spor Toto Süper Lig maçları izlenebilecek.Lig TV şehirlerarası taşımacılıkta her yolcuya özel bir interaktif ekranla eğlence sistemleri hizmeti sunan Funtoro, Hitit Medya ile ortak bir uygulama başlatıyor. Başta otobüsler olmak üzere, şehirlerarası taşıma araçlarında Media-On-Demand (MOD) sistem ürünlerini sunan Funtoro sistemlerinin kurulu olduğu otobüs işletmelerinin tüm seyahatlerinde Lig TV yayınları da izlenebilecek.

İşbirliğinin açıklandığı, 21 Kasım Pazartesi günü, Çırağan Kempinski’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Digiturk Satış Geliştirme Bölüm Yöneticisi Güran Nakıboğlu “Müşterilerimizin zamanını en iyi şekilde değerlendirebilmelerini sağlamak amacıyla var olabileceğimiz her türlü iletişim aracını kullanmak istiyoruz. Bu işbirliğiyle seyahatlerle çakışan maçlar kaçırılmayacak ve şehirlerarası taşımacılık sektörü ivme kazanacak” dedi.

Hitit Medya Yönetim Kurulu Üyesi Okan Sarıkaya da işbirliği ile ilgili olarak “Bu işbirliği ile adım attığımız yolda hedefimiz, bu toplu taşıma yapan 5 bin kadar araçta Digiturk’ün tüm içeriğini uygulamak olacak” dedi. Sarıkaya aynı zamanda, öncelikle deniz otobüsleri ve demiryolları ardından İstanbul’daki taksi işletmelerinde de aynı sistemi uygulamanın hedefleri arasında bulunduğunu belirtti.

Hitit Medya tarafından yönetilen Funtoro ekranlarında üç ayda bir güncellenen vizyon filmleri, tv kanalları, bin 500 adet kategorize edilmiş mp3, yolcuların kendi aralarında oynayabildikleri tavla ve okey de dahil olmak üzere onlarca oyun, ek olarak sezon klipleri gösterimi, özel program yayınları, tv seçenekleri, internet, RSS, anket sistemi, fotoğraf galerisi, sesli ve görüntülü anons sistemi, route map, GPS ve çoklu dil desteği hizmeti sunuluyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun