Yaşam Tarzı 06 EYLÜL 2011 / 11:40

LG son teknolojilerini IFA’da sergiliyor

LG son teknolojilerini IFA'da sergiliyor

LG, 2-7 Eylül tarihleri arasında Berlin’de devam eden Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı 'IFA 2011'de en yeni ev sinema sistemi, projektör, 3D Cinema monitör ve Cinema 3D TV’leri ziyaretçilerin beğenisine sunuyor. Özellikle bizim dikkatimizi takılan aparatla normal gözlüğün 3D gözlüğe dönüştürülmesi çekti.Özellikle ince ve düz ekran televizyon pazarında Samsung ile önemli bir pay elde eden LG, IFA’da ürünlerini sergiliyor. Fuarda öne çıkan ürünler arasında 3D televizyon, sadece bir klipsle gözlüklere tutturulabilen 3D gözlük, oyunculara özel monitör, projektör, ses sistemi ve dokunmatik ekranlı plazma televizyon bulunuyor.

3D izlerken yaşanan titreşim ve tek bir noktadan izleme sıkıntıları giderilmeye çalışılıyor

LG, CINEMA 3D teknolojisiyle akıllı televizyon fonksiyonlarını bir araya getirdiği ve LG NANO FULL LED teknolojis ile sunduğu LED LCD televizyonu LW980S’i IFA 2011’de tanıtıyor.

Uygun fiyatı, rahat ve hafif gözlükleriyle dikkat çeken yeni LW980S, 2D/3D dönüştürme fonksiyonu ile 3D içerikler sunuyor.TÜV ve Intertek tarafından “titreşimsiz 3D” sertifikasına sahip yeni LG LW980S, uzun süre 3D ekranlara bakan kişilerin zaman zaman baş dönmesi ve mide bulantısı yaşamalarına neden olan ekran titreşimini büyük ölçüde ortadan kaldırıyor. Bu sayede kullanıcılar çok daha uzun süre 3 boyutlu içeriklerin keyfini çıkarabiliyor.

LG LW980S, geniş izleme açısı sunan teknolojisi sayesinde 3D TV’yi tek bir noktadan izleme derdini ortadan kaldırıyor. Smart Share fonksiyonu ile içerikleri cep telefonu ve diğer dijital cihazlarla paylaşabiliyor.

Cihazda bulunan NANO FULL LED, üzerine çok küçük noktalar basılı son derece ince bir tabaka aracılığıyla ışığı ekranın her yerine daha düzgün dağıtarak daha parlak, daha net ve daha akıcı görüntüler oluşturuyor.

Yazılım ve katma değerler fark yaratıyor

LG’nin diğer 3D televizyonu LW540S de 980S modeline göre katma değerleriyle öne çıkıyor.LG LW540S’nin görüntü kalitesi, görüntülerin tüm parlaklığıyla sergilenmesini sağlamak üzere geliştirilen ve ekranını kaplayan ince bir film tabakası olan 3D Light Boost ile bir kat daha artıyor. 3D Light Boost, üç boyutlu içeriklerde kimi zaman ortaya çıkabilen her türlü kararmayı etkisiz hale getirerek, daha parlak ve daha net görüntüler sağlıyor.

Picture Wizard II (Resim Sihirbazı) fonksiyonu siyah düzeylerini ve renk tonlarını kalibre ediyor. Ayrıca DivX Plus, izleyicilerin çeşitli dosya türlerini televizyonlarına HD olarak indirmelerine veya doğrudan yayından oynatmalarına olanak tanırken, LED Energy Saving ve Smart Energy Saving Plus özellikleri de enerji kullanımında büyük tasarruf sağlıyor.LG IFA 2011’de plazma TV teknolojsindeki yeniliklerini sergiliyor

Photo Mode teknolojisi, fotoğrafları ve multimedya içeriği neredeyse orjinalinden ayırt edilemeyecek netlikte ekran üzerinde yeniden üretiyor. Sahip oldukları Photo Mode teknolojisi sayesinde yüzde 97 gibi alanındaki en yüksek netlik oranını sunan 50inç ve 60inç’lik LG PZ950 Plazma TV serisi, 2011 TIPA (Technical Image Press Association) Ödülleri’nde “En İyi Fotoğraf Gösteren TV” seçildi. LG’nin 50PZ550 plazma TV’si de ABD’nin en iyi tüketici dergisi tarafından gerçekleştirilen bir ankette ilk sıraya yerleşti. LG Plazma TV’ler ayrıca Dünya’nın ilk THX sertifikalı ekranları olma özelliğini de taşıyor.

LG’nin geliştirdiği ve E91, E81, IPS5, E41 ve E11 modellerinden oluşan yeni SUPER LED MONITOR Serisi, monitör teknolojisindeki son noktayı temsil ediyor.LG’den gelen bilgiye göre, yalnızca 7,2 mm derinliğiyle dünyanın en ince monitörü olan E91, ‘EZ-cabling’ (kolay kablo kullanımı) olarak adlandırılan yepyeni bir tasarımın avantajlarını sunuyor. Monitörün güç kaynağı ve bu kaynağı masaüstü bilgisayara bağlayan priz, çok daha derli toplu bir kurulum sunacak şekilde standın arkasına sokuluyor.

LG’nin SUPER+ Resolution çözünürlük teknolojisine sahip E81 monitörü, format yükseltme sırasında çözünürlüğün bozulmasını önlüyor. Monitör aynı zamanda, bulanık kenarları netleştirerek, koyu renkleri zenginleştiriyor ve daha canlı ve gerçekçi hale getiriyor. 10,000,000:1’in üzerinde bir kontrast oranı sunan SUPER+ Resolution teknolojisi, görüntülerin olağanüstü parlak ve gerçekçi olmasını sağlıyor. Monitörün dış görünüşünü titanyum ve krom kaplamalar tamamlıyor.

Oyunlar üçüncü boyuta taşınıyor

LG, titreşimsiz görüntü ve 2D’den 3D’ye dönüştürme özeliklerini barındıran DM50D ve D237IPS modellerinin yanı sıra, göz izleme teknolojisinden yararlanan dünyanın ilk gözlüksüz, paralaks bariyerli 3D monitörü D2000’i sunuyor.LG’nin FPR (Film Desenli Geciktirici) teknolojisinden yararlanan CINEMA 3D monitörleri, Avrupa kalite güvence kurumları TÜV ve Intertek’ten aldıkları “titreşimsiz” sertifikası ve daha az “parazit” ile öne çıkıyor. Kullanıcılar bu sayede başka 3D monitörleri izlerken hissettikleri baş dönmesi ve baş ağrısından kurtuluyor.

DM50D, hangi cihaza bağlanırsa bağlansın, 2D/3D dönüştürme fonksiyonu aracılığıyla 3D içeriği sınırsız bir biçimde sunabiliyor. 

Gözlük gerektirmeyen 3D monitörler gelişiyor

D2000’deki 3D efekti, gözlüksüz paralaks bariyerli 3D teknolojisi ve bir monitördeki dünyanın ilk göz izleme özelliğinin bir araya gelmesiyle oluşturuluyor. Bugünün gözlüksüz 3D teknolojileri genellikle, izleyicinin üç boyutlu görüntüleri algılayabilmek üzere son derece kısıtlı bir açı ve mesafede durmasını gerektiriyor. Ancak D2000’de, izleyiciye çok daha fazla hareket özgürlüğü ve daha rahat bir izleme deneyimi sunuluyor.D2000’deki göz izleme özelliği, izleyicinin göz konumundaki değişiklikleri gerçek zamanlı olarak saptayan özel bir kamera aracılığıyla işlev görüyor. Monitör bu bilgiyi kullanarak izleyicinin açısını ve konumunu hesaplıyor ve en uygun 3D efektini sağlamak üzere ekrandaki görüntüyü ayarlıyor.

Üzerine not düşülen plazma TV

LG’nin geliştirdiği yeni dokunmatik ekranlı plazma TV Pentouch, izleyenlerin özel bir kalem aracılığıyla TV üzerinde içerik yaratabildikleri bir televizyon.Kullanıcılar, doğrudan ekran üzerine resim yapabiliyor ve dosyaları ayrıca düzenlemek veya efektlerle süslemek üzere kaydedebiliyor, yarattıklarını basabiliyor. Pentouch ayrıca slayt gösterim özelliğini barındıran Galeri, Aile Takvimi ve kullanıcıların çalışmalarını süsleyebilmelerine olanak tanıyan Dijital Fotoğraf Çerçevesi fonksiyonlarını da barındırıyor. Pentouch televizyon aynı zamanda uygulama indirmek üzere internete de bağlanabiliyor.

Minicik bir projektör: LG HW300Y

LG Electronics’in IFA’da tanıttığı taşınabilir WXGA LED projektör HW300Y, genişbant ve DLNA bağlanabilirliği sayesinde eğlenceyi her yere taşıyor. Net ve olağanüstü canlı/ parlak görüntüler üreten HW300Y’nin uzun ömürlü lambası, yaklaşık 20 yıl boyunca kullanılabiliyor.HW300Y’nin genişbant fonksiyonu, HD filmler, AccuWeather ve en popüler sosyal paylaşım siteleri gibi yaygın olarak kullanılan birçok internet hizmetini doğrudan ekrana getiriyor.

Projektörün DLNA bağlantısı kullanıcıların cep telefonları, televizyonlar ve bilgisayarlar gibi DLNA uyumlu cihazlarında kayıtlı dijital içeriklerine kolay ve kablosuz olarak erişim sağlamalarına imkan tanıyor.

Hareketten kaynaklanan bulanıklığı ve renk kırılmasını gideren LED aydınlatma, aynı zamanda, çoğu lambada bulunan civa ve diğer tehlikeli maddelerin hiçbirini içermiyor. Üstelik HW300Y’nin lambasının, günde dört saate kadar kullanıldığında ancak 20 yıl sonra değiştirilmesi gerekiyor. 

HX906TX CINEMA 3D SOUND 360º ses vaat ediyor

LG’nin yeni CINEMA 3D Sound Ev Sineması Sistemi HX906TX, 9.1 hoparlör sistemi ve yepyeni ses konfigürasyonu sayesinde, 360º (hem yatay, hem de dikey) ses sunuyor. HX906TX’in sesini oluşturan en önemli özellik, ev sinema sistemlerindeki klasik 5.1 kanala Dikey 3D Hoparlörlerin eklenmesiyle oluşan 9.1 hoparlör sistemi. Sistemde optimize edilmiş çok yönlü bir ses sunan toplam 10 hoparlörü bulunuyor.

Tallboy hoparlör birimlerinin üzerine yerleştirilen Dikey 3D hoparlörler, sesi yukarı doğru iletip daha da güçlendirerek, dikey hacmin tamamen sesle dolmasını sağlıyor. Ayrıca, Dikey 3D Hoparlörlerin her birinin içerisinde yer alan 360º reflektörler sesi her yöne yansıtarak konser salonlarındaki gibi zengin bir akustik yaratıyor.Ses Alanı Genişletme özelliği, sesin en etkili noktasını (Tatlı Nokta) yayıyor; böylelikle izleyicilerin, büyük gruplar halinde bile olsalar, kendilerini hep sesin tam ortasında hissetmesi hedefleniyor. Üstelik, 3D Ses Çözümleyici orijinal sesin karmaşık katmanlarını analiz ederek, boş alanlara ses ekliyor. Sonuç olarak ortaya daha ayrıntılı ve gerçekçi bir 3D ses çıkıyor.

HX906TX, birçok üstün özelliğinin yanı sıra, çarpıcı üç boyutlu görüntüleri 1,080p FULL HD olarak sunan 3D Blu-ray oynatma özelliği ile de öne çıkıyor. HX906TX’in 12-bit, 4,096 adım geçişli, net 3D görüntüler yaratan 3D Blu-ray çaları, sistemin üç boyutlu sesine görsel olarak da eşlik ediyor. Ayrıca, kullanıcıların Android veya iPhone akıllı telefonlarını HX906TX’i yönetecek bir uzaktan kumanda haline getirebilmek için sadece bir uygulama indirmeleri yeterli oluyor.

Cihazın Wi-Fi Direct özelliği, kablosuz bağlantı noktasına gerek duymadan basit dosya paylaşımına olanak tanıyor. HX906TX, cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve kişisel bilgisayarlar gibi DLNA sertifikalı dijital cihazlardaki her türlü içeriğe erişip bunları paylaşabilirken, tekli HDMI bağlantısı, kullanıcıların birinci sınıf ses verilerini tekli HDMI kablosuyla gönderip alabilmesine yarıyor.

Ayrıca, kayıttan çoklu çaldırma özelliği, HX906TX ‘in MKV ve DivX HD de dahil olmak üzere çok çeşitli medya formatlarını desteklemesine olanak tanıyor. Gracenote Music ID, kullanıcının dinlediği müzikle ilgili sanatçı, parça ve albüm adları gibi bilgileri eşzamanlı olarak sağlıyor. Ayrıca bir iPhone/iPod yuvası, kullanıcıların kendi kişisel müzik kitaplıklarındaki müzikleri HX906TX’in zengin dijital sesinden dinleyebilmelerine olanak tanıyor.
YORUMLAR
Mustafa Hazırcı 18 MART 2013 / 12:27 0 0
Lg led tv fiyatları güncel mi acaba? Taksit seçenekleri ve indirim hakkında bilginiz var mı?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun