Yaşam Tarzı 08 AĞUSTOS 2012 / 12:16

LG Kore Gazileri'ni unutmadı

LG tarafından her yıl Ramazan ayında gerçekleştirilen organizasyonda Kore Savaşı Gazileri ve LG Electronics yetkilileri bu yılda bir araya geldi.6 Ağustos günü gerçekleşen organizasyonda, Kore Savaşı anılırken LG Electronics yetkilileri gaziler ile yakın temas kurarak birlikte iftar yemeği yedi.

Organizasyonda konuşan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, Kore Gazileri’yle bir araya geldikleri geleneksel iftar yemeğinin LG Electronics Türkiye için duygusal bir önemi olduğunu söyledi. Kore Gazileri’nin bugünün bağımsız ve özgür Koresi’ne büyük katkıları olduğuna değinen Cho, Kore'nin gazilere minnettar olduğunu ifade etti. Zaman içinde Güney Kore ve Türkiye arasındaki sosyal ve politik ilişkilerin geliştiğini belirten Cho, birkaç gün önce Türkiye ve Güney Kore arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması'nın bunun önemli bir göstergesi olduğunun altını çizdi. Bu anlaşmayla iki ülkenin iş adamları arasında işbirliğinin güçleneceğini vurgulayan Cho, Türkiye’deki Kore yatırımlarının artacağını dile getirdi.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Kendigel’in de kısa bir konuşmayla gazilere şükranlarını sunduğu etkinlikte, Geleneksel Kore Dans Topluluğu özel bir dans gösterisi gerçekleştirdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun