Yaşam Tarzı 17 EYLÜL 2012 / 15:50

League of Legends'e Murat Kosova ses verdi

Türkçe League of Legends'e Murat Kosova ses verdi

Spor yazarı ve spikeri Murat Kosova, League of Legends’ın Türkçe seslendirmesinde oyunu anlatan kişi oldu. Futbol ve basketbol maçlarını heyecan dolu anlatımıyla canlı kılan spor yazarı ve NTV spor spikeri Murat Kosova, dünyanın en çok oynanan PC oyunlarından olan League of Legends’a sesiyle can veriyor. Futbol ve basketbol maçlarında seri ve adrenalin dolu bir anlatım üslubuna sahip olan Kosova, aynı heyecanı Riot Games’in yapımcısı olduğu League of Legends’ın Türkçe seslendirmesine taşıyor.

League of Legends’ın Türkçe seslendirmesinde Murat Kosova’nın dışında aralarında Cem Kurtoğlu, Fatih Özacun, Gökhan Akçakara, Gülen Karaman, Müge Oruçkaptan, Nur Subaşı, Nüvit Candaner ve Payidar Tüfekçioğlu gibi isimlerin de bulunduğu 56 seslendirme sanatçısı yer aldı.

Oyunun anlatıcısı olarak görev alan Kosova, “Oyunda heyecan ve sürekli adrenalin bir arada. Seslendirme yaparken hakikaten maç anlatıyormuş gibi hissettim. Bu kadar çok insanın takip ettiği bir oyunun parçası olmak gerçekten büyük bir heyecan uyandırdı. Bu teklif gelince çok mutlu oldum” dedi.

İşte Murat Kosova'nın sesinden League of Legends:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=x0UcW2XZwIA[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun