Yaşam Tarzı 14 ARALIK 2011 / 11:23

Kutup yolcusu gıda ve malzeme takviyesine bir de antivirüs ekledi

Kutup yolcusu malzeme takviyesine antivirüs ekledi

Ünlü Britanyalı kutup kaşifi Felicity Aston, Kaspersky Lab desteğiyle başladığı Kaspersky ONE Transantarktik Yolculuğu’nu tamamladığında, Antarktika’yı tek başına geçen ilk kadın olarak bir dünya rekoru kıracak. Kaspersky Lab sponsorluğunda geçtiğimiz günlerde başlayan Felicity Aston, 70 gün içerisinde 1700 km katederek Transantarktik Dağları’nın şimdiye kadar hiç keşfedilmemiş yerlerini keşfedecek.

Kaspersky Lab Pazarlama Başkan Yardımcısı Roger Wilson, yolculukla ilgili olarak şunları söyledi: “Felicity Aston'un Güney Kutbu’na yapacağı bu cesur seferi destekleme kararı aldık. Daha önceden sponsor olduğumuz ‘Kaspersky Lab İngiliz Milletler Topluluğu Antarktika Seferi’ hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz için çok başarılı ve ilham verici olmuştu. Ancak bu kez yolculuk çok daha zorlu. Rekora koşan yolculuğunda tüm içtenliğimizle Felicity’ye başarılar diliyoruz.”

Felicity Aston ve Kaspersky Lab arasındaki işbirliği, Kaspersky Lab İngiliz Milletler Topluluğu Antarktika Seferi’nin sponsorluğuyla 2009 yılının Kasım ayında başladı. Felicity Aston tarafından yönetilen bu yolculuk, İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri Bruney, Kıbrıs, Gana, Hindistan, Jamaika, Yeni Zelanda, Singapur ve Birleşik Krallık’tan gelen kadınları bir araya getirdi.Yedi kadından oluşan bu ünlü ekip, sıfırın altında 40 dereceye kadar inen soğuk havada, Antarktika kıyısından Güney Kutbu’na kadar 900 km’den fazla yol aldı. Beş kıta, altı inanç ve yedi dili temsilen yolculuk, İngiliz Milletler Topluluğu’nun 60. yıldönümüne damgasını vurdu ve kamuoyunun dikkatini Antarktika ortamının kötüleşen sorunlarına çekmeyi hedefledi.

Yolculuğa dair hazırlığın videosunu aşağıdaki pencerede izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xOYIq1V4woQ[/youtube]

Bu projeden sonra Felicity Aston, Kaspersky Lab etkinlikleri ve konferanslarının daimi misafiri ve ekibin bir üyesi oldu. Bu nedenle Karpersky Lab Felicity Aston’un yeni ve cesur projesi Karpersky ONE Antarktika Yolculuğu’na sponsor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu açıkladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun