Yaşam Tarzı 30 EKİM 2012 / 12:46

Korku filmi izleyerek zayıflamak mümkün

Korku filmi izleyerek zayıflamak mümkün

İngiltere’de yapılan bir araştırma, fazla kilolarından şikayetçi olanları ve formda kalmak isteyenleri sevindirecek türden. Yapılan araştırmaya göre, korku filmi izlemek kalori yakmayı kolaylaştırıyor.Westminster Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, vücudun adrenalin pompalaması kalori kaybına sebep oluyor. Bu doğrultuda düşünüldüğünde, ortalama 90 dakikalık bir korku filmi izlendiğinde 113 kalori yakılıyor. Bu da yarım saatlik koşuda yakılan kaloriyle aynı değerde.

Konuyla ilgili konuşan Westminster Üniversitesi’nden Dr. Richard Mackenzie, nabız hızlandıkça vücuda pompalanan kanın arttığını belirtirken, bunun da vücutta oluşan adrenalin miktarını çoğalttığını dile getirdi. Mackenzie, oluşan adrenalinin metabolizmayı hızlandırarak kalori yakımını arttığının altını çizdi.

Ortalama kalori yakımı 90 dakikalık bir film için 113 kalori olmasına karşın, yakılan kalori miktarının filmden filme göre değiştiği de ortaya çıktı. The Shining kalori yakma konusunda 184 kaloriyle ilk sırada yer alırken, Jaws ve The Exorcist iki ve üçüncü sırada yer aldı.En çok kalori yakılan 10 film

The Shining: 184 kalori

Jaws: 161 kalori

The Exorcist: 158 kalori

Alien: 152 kalori

Saw: 133 kalori

A Nightmare on Elm Street: 118 kalori

Paranormal Activity: 111 kalori

The Blair Witch Project: 105 kalori

The Texas Chain Saw Massacre: 107 kalori

[Rec]: 101 kalori

Korku ve gerilim filmlerini izlemek her ne kadar kalori yakmaya yardımcı olsa da, sadece oturarak fazla kilolardan kurtulmanın pek mümkün olmadığını unutmamak gerek.
YORUMLAR
yilmaz 30 EKİM 2012 / 17:21 0 0
başka bir araştıma da insanları korkak yapıyormuş diyorlar
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun