Yaşam Tarzı 10 MAYIS 2011 / 08:22

Korkak aslanların hakkından elektrikli Land Rover gelecek

Land Rover, Afrika'daki safari turları sırasında motor gürültüsünden korkarak kaçan hayvanlara usulca yaklaşmanın yeni bir yolunu keşfetti: Elektrikli Land Rover.Elektrikli araçların motoru, klasik akaryakıtla çalışan araçların aksine motor gürültüsü çıkarmıyorlar. Hatta bu nedenle yayaların kendilerine yaklaşan araçları fark etmemesi şu an için elektrikli araçların güvenliğine yönelik büyük bir problem.

İşte Land Rover, bu dezavantajı avantaja dönüştürmenin bir yolunu keşfetmiş. Şöyle ki, şirket Afrika'daki Safari turlarında kullanılan dizel araçların yerine yavaş yavaş elektrikli araçları koymaya başlamış. Böylece hem emisyondan dolayı çevreye zarar vermemiş oluyor, hem de yanına yaklaştığınız hayvanlar motor gürültüsünden dolayı ürküp sağa sola kaçışmıyor.

Detayları bu adreste bulabilirsiniz.
ETİKETLER : aslan land rover safari
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun