Yaşam Tarzı 10 KASIM 2010 / 17:11

"KOBİ'ler bilgilerini yeterince önemsemiyor"

Trend Micro, KOBİ'lerin yaşadığı güvenlik sorunlarını ve ürününü kamuoyuyla paylaştı.

Trend Micro, KOBİ'lerin yaşadığı güvenlik sorunlarını ve ürününü kamuoyuyla paylaştı.


Siber suçluların son yıllardaki hedefleri arasında öncelikli yer edinmeye başlayan KOBİ'ler arasında yapılan araştırmalar, küçük ölçekteki şirketlerin bilgi güvenliği konusunda yeterince hassas davranmadığını gösteriyor. Trend Micro'nun 2010 yılında yaptığı anketin sonuçlarına göre küçük işletmeler büyük şirketlere göre yüzde 23 daha az koruyucu önlemler alıyor.

Trend Micro'nun öngörülerine göre, gelişen bilgi çağıyla birlikte veri çalan malware ve şirket ağındaki kritik bilgilerin bilinçli ya da bilinçsiz olarak aktarılması ilerleyen yıllarda KOBİ'ler için en büyük sorun haline gelmesi şaşırtıcı olmayacak.

Trend Micro, küçük işletmelere kendilerine özel tasarlanmış doğru güvenlik teknolojisini kullanmanın yanında, çalışan eğitiminin de önemini vurguluyor. Tanıtımı yapılan yeni Worry-Free Business Security özellikle KOBİ'lerin yaşadığı güvenlik sorunlarına çözüm sunmayı hedefliyor.

Serinin yedinci sürümü olan güvenlik çözümünde en büyük farklılık olarak sistemin bulut üzerinde çalışarak, tehditler bilgisayara ulaşmadan engelliyor olması. Böylece kurulan güvenlik sistemi hem kullanıcıların sistem performansı düşürmüyor hem de güncelleme derdini ortadan kaldırarak sistemin ortak havuzundan besleniyor. Serinin son sürümünden Macintosh kullanıcıları da yararlanabiliyor. Bunun yanında e-posta ve USB belleklerin yönetilebilmesiyle de risk yollarına karşı önlemler artırılıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun