Yaşam Tarzı 03 KASIM 2011 / 10:31

Kızgın kuşların nüfusu 500 milyonu geçti, 1 milyara doğru ilerliyor

Kızgın kuşların nüfusu 500 milyonu geçti

Mobil oyun firması Rovio, Angry Birds oyununun pazara çıktığı günden itibaren 500 milyon yükleme rakamına ulaştığını açıkladı. Konuyla ilgili olarak Helsinki’de bir basın toplantısı düzenleyen şirketin pazarlama direktörü Peter Vesterbacka, bu rakamın bugüne kadar hiçbir oyunun ulaşamadığı bir nokta olduğunu belirtti.

Angry Birds, Apple’ın 11 Aralık 2009’da iPhone’u pazara sunmasından beri listenin en tepesindeki yerini koruyor. Vesterbacka, şirketin bundan sonraki hedefinin  mobil telefon ve bilgisayarları da kapsayan araçlarla küresel bazda 1 milyar hayrana ulaşmak olduğunu belirtti.

Şirket, markasını oyuncak ve bebek ürünleri gibi geleneksel satış teknikleriyle de büyütüyor. Bir taraftan da film stüdyolarıyla anlaşarak kızgın kuşları beyaz perdeye taşıma planları yapıyor.

Bu yılın başında Rovio, girişim sermayesi şirketlerinden 42 milyon dolar ek destek edindi. Bu desteğin kaynağı olan Accel Partners, daha önce Facebook ve Baidu’ya da destek vermişti.

Skype’nin kurucusu Niklas Zennstroem’in girişim sermayesi şirketi Atomico Ventures da 2003 yılında kurulan Rovio’ya destek verenler arasında.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun