Yaşam Tarzı 28 KASIM 2011 / 17:00

Kinect’li TV’ler yolda

Microsoft'un oyun konsolunda kullandığı Kinect kumandası TV’lere entegre olacak.Xbox ile adı duyulan Kinect teknolojisini çok yakında TV’lerle birlikte satın alabileceğiz. Lisanslama konusunda istekli görünen Microsoft, bu sayede teknolojiyi tüm üreticilere dağıtmak ve Kinect’i bir platforma dönüştürmek niyetinde. Windows 8 işletim sistemli bir bilgisayar veya Xbox oyun konsolu bağlandığında oyunları Kinect ile oynanabilir kılacak bu entegrasyon, aynı zamanda TV ve bilgisayar üzerindeki çeşitli uygulamaları da kontrol edebilme şansı tanıyacak.

Bu sistemin getireceği maliyetin karşılığında önemli bir avantaj sağlayacağı da açık. Ekrana entegre algılayıcının, kablo ve cihaz kalabalığını önemli ölçüde ortadan kaldırması öngörülüyor. Diğer taraftan, bazı çeverelere göre gömülü Kinect, Apple’ın iTV’siyle beraber sunacağı farklı bir kontrol teknolojisi olan Siri’ye (önce iPhone 4S ile sunuluyor) karşılık niteliği taşıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun