Yaşam Tarzı 27 TEMMUZ 2012 / 15:44

"Kim Bilir" dört günde 75 bin kere indirildi

Türk oyun şirketi Peak Games'in hazırladığı oyun, App Store'da ücretsiz indirilen oyunlar arasında ilk sırada yer alma başarısı gösterdi.Türkiye'de oyun pazarı gelişirken, sosyal oyun pazarında da bölgede söz sahibi olabilecek bir şirket ortaya çıktı. 32 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Peak Games, mobil oyunu Kim Bilir, beş gün içerisinde 75 bin kez indirildi. Böylece oyun, ilk 4 gün içinde App Store üzerinden ücretsiz indirilen oyunlar arasında birinci sıraya yerleşti.

Kim Bilir nasıl bir oyun?

Kim Bilir’i indiren kullanıcılar, Facebook arkadaşlarıyla haftalık turnuvada bilgilerini yarıştırıyor. En iyi benim diyen kullanıcıların bunu arkadaşlarına ispatlaması için sadece 90 saniyeleri bulunuyor. 15 soruluk setlerden oluşan yarışmada, en çok doğru cevabı en kısa sürede verenler haftalık turnuvada zirveye yerleşiyor. Peak Games'ten verilen bilgilere göre, her hafta güncel sorular eklenen Kim Bilir’in, 20 bini aşan dev bir soru havuzu bulunuyor. Haftalık turnuvada ilk üçe girenler madalya ve bonus altınların da sahibi oluyor. Oynamak için internet bağlantısı da gerektirmeyen Kim Bilir, tamamlanmayı bekleyen 77 görevle bilgi yarışması deneyimi sunuyor.“Kim Bilir, başarısını farklı platformlara taşıyacak”

Peak Games Direktörü Buğra Koç, Kim Bilir’in başarısı hakkında şunları söyledi: “Arkadaşlarla birlikte oynanabilen tek sosyal bilgi yarışması olan Kim Bilir; bugüne kadar yapılmış bilgi yarışmaları içinde soru kalitesi en yüksek uygulama. Konusunda uzman ekiplerce birkaç aşamalı denetimle hazırlanan sorular, gerek güncellik gerekse kolaylık ve zorluk derecelerine göre sınıflandırılarak sürekli sisteme ekleniyor. Eğlenirken, bilgi dağarcığını tazeleme ve geliştirme imkânı sağlayan Kim Bilir, App Store'da kısa sürede ulaştığı haklı başarısını, diğer platformlara taşımak üzere hazırlıklarına güçlü ekibiyle devam ediyor.”

Merkezi İstanbul’da bulunan 6 stüdyosu, 170 kişilik uzman ve yetenekli kadrosuyla gelişmekte olan pazarların kültürlerine ve özelliklerine uygun sosyal oyunlar üreten Peak Games'in geniş oyun yelpazesinde web tabanlı oyunlar ve mobil uygulamalar da yer alıyor.

Daha önce şirket, “Okey” ile yaklaşık 18 milyon, Arap ülkelerinde popüler hale gelen “Bizim Çiftlik” ile 15 milyon kişiye ulaşmıştı. Peak Games oyunları, Facebook üzerinden 32 milyon aylık ve 10.3 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaşıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun