Yaşam Tarzı 23 ŞUBAT 2011 / 09:06

Killzone 3: Sony elindeki tüm silahları bir oyunda topladı

Sony elindeki tüm silahları bir oyunda topladı

Heyecan? Var. Grafik? Var. 3 boyut desteği? Var. Move desteği? Var. Oyuna özel aksesuar? Var. Asıl bomba ise şu: Oyunda baştan sona Türkçe seslendirme var!





PlayStation 3 sahiplerinin uzun zamandır beklediği oyunlardan biri olan Killzone 3'ün Türkiye tanıtımı, Sony Eurasia Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı’nın ev sahipliğinde, “Kill & Party Zone Night” temalı bir kutlama eşliğinde gerçekleştirildi. Oyunun en önemli karakterlerinden biri olan Admiral Orlock’u seslendiren Kurtlar Vadisi’nin Kılıç’ı Atilla Olgaç ile Helghast Ordusu’na karşı mücadelede yer alan Özel Güç askeri Tomas “Sev” Sevchenko’yu seslendiren ünlü oyuncu Hazım Körmükçü de bu özel gecede oyun tutkunlarıyla bir araya geldi.



Oyundan görüntüler için tıklayın!



PlayStation Türkiye’de 6 kat büyüdü, Sony Türkçe oyuna yeşil ışık yaktı



PlayStation’ın 2007’den bugüne Türkiye’de 6 kat büyüdüğünü ve özellikle 2010 yılında tüm dünya çapında yapılan oyun lansmanları arasında Türkiye’nin çok önemli satış adetlerini yakalamasıyla yepyeni bir dönemin başladığını vurgulayan Sony Eurasia Kişisel Eğlence Ürün Grup Müdürü Özgür Kirazcı, şunları söyledi: “Türkçe oyunlar, uzun zamandan beri oyunculardan aldığımız taleplerin ve elbette Sony Eurasia A.Ş. Kişisel Eğlence Ürün Grubu olarak bizlerin üzerinde çok çalıştığı bir sürecin sonucu olarak doğdu. PlayStation’ın Türkiye’deki başarılı konumu, Sony dünyasına da örnek teşkil ediyor. PlayStation, 2007 ve 2011 arasında Türkiye’de tam 6 kat büyüme kaydetti. Özellikle 2010 yılı, gerek oyun lansmanları gerekse satış adedi bazında çok başarılı bir yıldı. Tüm bu başarılar, Sony PlayStation dünyasında, Türkiye’nin artık bir oyun ülkesi olduğu vurgusunu güçlendirdi. Biz de, Türkçe oyun hayallerini gerçeğe dönüştürdük.”



Kirazcı, Türkiye'de bu başarıya imza atmalarının arkasında oyun fiyatlarının öncekine oranla daha makul seviyelere çekme çabalarının ve Türkiye'deki teknoloji perakende ağının genişlemesinin de önemli rolü olduğunu belirtti.  Kirazcı'nın verdiği bilgilere göre Türkiye'de şu an 200 bin civarında PS3 bulunuyor ve God of War 3, Gran Turismo 5 gibi hit oyunların satış rakamları 30 bine dayandı. Kirazcı, orijinal oyun satışında ulaştıkları bu miktarların konsol başına oyun olarak değerlendirildiğinde oldukça başarılı olduğunun altını çiziyor.





Killzone 3’den bir ilk: Atilla Olgaç ve Hazım Körmükçü karşı karşıya



Oyundaki ana karakterlerden Admiral Orlock’a ses veren kişi, Kurtlar Vadisi’nin Kılıç’ı olarak ün yapan, fakat daha öncesinde Şirinler çizgi filmindeki Gargamel dahil olmak üzere sayısız karaktere sesiyle yeni bir ruh üfleyen Atilla Olgaç. Oyundaki  Tomas “Sev” Sevchenko'yu ise Türk tiyatro tarihinin usta ve unutulmaz oyuncularından Hazım Körmükçü’nün, ünlü ve başarılı tiyatro oyuncusu torunu Hazım Körmükçü seslendiriyor. Hazım Körmükçü, başta 80'lerin Kara Şimşek dizisindeki Michael Knight karakteri olmak üzere sayısız filme seslendirme yapmış bir isim.



Killzone 3 yolu açacak, 2011’e Türkçe oyun damgasını vuracak



İlk Türkçe oyun olarak yine bir efsane olan Gran Turismo 5’in Kasım 2010’da çıktığını ve Türkiye’de 30 bini aşkın satış rakamlarına ulaştığını vurgulayan Özgür Kirazcı, “GT5 büyük başarı yakaladı. Şimdi Killzone 3 ile bu yol daha da açılacak. Ülkemizi, oyun endüstrisinde bir marka haline getirmek için 2011 boyunca daha çok Türkçe oyun ve daha çok 3 boyutlu oyun çıkaracak, PS Move ile birlikte eğlenceye daha çok hareket katmaya devam edeceğiz” dedi.



Destansı bir sinematik savaş deneyimi



Killzone 3, sizi  kadar hiç görmediğiniz bir Helghan’a götürüyor. Zehirli nükleer alanlar, öldürücü yaratıklarla dolu bir orman, zorlu buzul koşulları oyunun arka fonunu oluşturan ortamlardan sadece birkaçı. Daha fazla araç, daha yüksek güçlü silahlar ve yenilenmiş bir göğüs göğüse savaş sistemi, sizi aksiyonun ortasına yerleştiriyor ve sizi Helghast’a karşı destansı bir savaş için donatıyor.



Killzone 3, 3 boyutlu televizyonlarda tamamen 3D olarak oynanabiliyor. PS Move desteğine sahip olan oyun için özel olarak tasarlanmış, Move kumandasını takarak kullanabileceğiniz bir makineli tüfek aksesuarı da bulunuyor.



Oyundan görüntüler için tıklayın!





Killzone 3'ten Görüntüler

[imagebrowser id=6]

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun