Yaşam Tarzı 16 NİSAN 2009 / 08:47

Karşınızda Android'in yeni sürümü

Google, Android işletim sisteminin yeni sürümü 1.5‘in (Cupcake) Yazılım Geliştirme Kitinin ilk sürümünü geliştiricilere açtı.

Google, Android işletim sisteminin yeni sürümü 1.5‘in (Cupcake) Yazılım Geliştirme Kitinin ilk sürümünü geliştiricilere açtı.


Yeni işletim sistemindeki dikkat çeken yeniliklerin başında hem yatay, hem dikey olarak çalışma özelliğine sahip ekran klavyesi geliyor. Geliştiriciler için bir dizi yeni API 1.5′e eklenmiş. ‘'Live Folders'' özelliği, gerçek zamanlı web güncellemelerini Android ana sayfasına taşıyor. Sekmeli yer imleri, geçmiş sayfası, sayfa içi arama ve kopyala/yapıştır özelliği; yeni Android'deki geliştirmeler arasında.


1.5 sürümü, YouTube'dan doğrudan video kaydı ve video yükleme imkanı sunuyor. Picasa'da fotoğraf paylaşımını çok daha hızlı hale getiriyor. Google ve Android ekibinin bu önemli güncellemeyi, iPhone 3.0′ın açıklanmasından kısa bir süre duyurması da iPhone'la kıyasıya bir rekabete gireceklerini gösteriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun