Yaşam Tarzı 24 ŞUBAT 2011 / 16:25

Julian Assange İsveç'e iade ediliyor

Julian Assange İsveç'e iade ediliyor

Wikileaks'in kurucusu için iyi haberler gelmiyor. Assange'ın yargılandığı İngiliz Mahkemesi'nde İsveç'in iade talebi haklı bulundu.

Assange'ın 7 gün içinde temyize gitmesi gerekiyor. Aksi takdirde İsveç vatandaşı olan Wikileaks kurucusu, ülkesine iade edilecek. 2010 yılı Ağustos ayında İsveç'i ziyaret ettiği sırada iki kadınla izinsiz olarak cinsel ilişkiye girmekle suçlanıyor. Dava ilk aşamada düşerek Assange tecavüz suçlamasından kurtulmuştu. Ardından dava dosyası tekrar açıldı ve tecavüz olmadığı kabul edilse de Assange'ın iadesi talep edilmişti.Yargıç, Assange'ın İsveç'e iadesi durumunda "adil bir yargılanmaya" tabi tutulmayacağı iddiasını kabul etmedi ve Assange'ın İsveç'e iadesine hükmetti.Kararla ilgili ayrıntıları http://www.judiciary.gov.uk/media/judgments/2011/jud-authority-sweden-v-assange adresinden edinebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun