Yaşam Tarzı 06 HAZİRAN 2012 / 12:36

J.K Rowling PlayStation 3'ü 'büyüledi'

J.K Rowling PlayStation 3′ü ‘büyüledi’

Sony, Harry Potter serisinin yazarı J.K Rowling’le yaptığı işbirliğiyle hazırladığı Wonderbook: Book of Spells’i duyurdu. PlayStation 3 için hazırlanan oyun, yeni çevre birimlerini kullanıyor ve oyunculara sıradışı bir benzerlik yaşatıyor. Arttırılmış gerçeklik sunan oyun, oyunseverlere çok farklı bir deneyim yaşatacak gibi duruyor.

Bir seri haline getirilmesi planlanan Wonderbook’un ilk kitabı olma özelliğini taşıyan “Book of Spells”, oyunculara Incendio, Wingardium Leviosa ve Expelliarmus gibi zaten bildikleri ve sevdikleri büyüleri okumak, keşfetmek, öğrenmek ve kullanmak için güvenli bir ortam sunarken, kitabın kenar boşluklarında eski Hogwarts öğrencileri tarafından yazılmış muzip notlar, büyüler ve büyülere ilişkin bilgiler sunuyor. Bunun yanı sıra J.K Rowling’in hazırladığı bilmece ve bulmacalar da oyuncuları oldukça meşgul edecek gibi görünüyor.

Oyun kontrollerinden ve oynanıştan söz etmek gerekirse, interaktif büyü kitabıyla birlikte gelen oyunda, oyuncular sihirli değneği interaktif kitapta yazan şekillerde sallayarak (yani oyun kolu) kilitli kapıları açabilecekleri gibi, Rowling’in özel olarak hazırladığı senaryolarda nasıl etkileri olabileceğini de görecekler. Yaptıkları büyüleri de birebir görebilecek kullanıcılar, büyülerin birbirleriyle olan etkileşimlerini de öğrenip, uygulama imkanına sahip olabilecekler.

Oyunun tanıtımı ve oynanışla ilgili videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MPYUkbP5Kh4[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun