Yaşam Tarzı 12 KASIM 2012 / 14:35

İstanbul'dan Thin Lizzy geçti

İstanbul'dan Thin Lizzy geçti

Hard rock ve heavy metal müziğin en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen İrlandalı grup Thin Lizzy, Küçükçiftlik Park’ta verdiği konser ile hayranlarına müzik ziyafeti verdi. Avea Escape to Music Konserleri kapsamında hayranlarıyla buluşan grubu izlemeye gelen müzikseverler, Phil Lynott’ın mirasına duydukları saygıdan ötürü bundan sonraki albümlerini “Thin Lizzy” adıyla çıkarmayacağını açıklayan efsane grubu, bu isimle son kez izleme şansı buldu.

“Whiskey in the Jar"ı yorumlayış biçimi, "Jailbreak", "The Boys Are Back in Town" ve "Bad Reputation” gibi parçalarıyla tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan grup, sahne performansı ile hayranlarına kaliteli bir performans sundu.Çift gitar armonisi kullanan ilk hard rock gruplarından biri olarak kabul edilen ve 43 yıllık kariyerinde 12 stüdyo albümüne imza atan Thin Lizzy’nin 12 adet canlı 39 adet toplama albümde parçaları bulunuyor.

Başta Iron Maiden olmak üzere birçok gruba ilham veren Thin Lizzy müzik kanalı VH1’nın "Hard Rock’un En Büyük 100 Sanatçısı" listesinde 51. sırada gösteriliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun