Yaşam Tarzı 21 HAZİRAN 2011 / 13:50

İstanbul’u cep telefonu ile fotoğraflıyor

İstanbul’un tarihi Balat Mahallesi sakinlerinden Jean-Marc Arakelian, şehrin estetiğini yakalamak için cep telefonu kullanıyor.Resimlere “Photoshop” yapmanın popüler olduğu günümüzde, İstanbul aşığı sanatçı şehir hayatının akışını en sade ve çarpıcı yanıyla yakalamak için cep telefonunu tercih ediyor.

İleri teknoloji ürünü profesyonel bir makine yerine, İstanbul sokaklarını cep telefonu ile dolaşan Arakelian, deniz ve tepeler şehrinin atmosferini soluyarak yakaladığı kareleri kendi eliyle modifiye ediyor. Arakelian, sanatını şöyle tanımlıyor: “Sürekli çalışıyorum. Dışarıya çıktığım zaman her şeyi bir resim karesi olarak görüyor ve çektiğim fotoğrafları kendime göre düzenliyorum. Her sabah erkenden kalkıp durmadan dolaşarak arka arkaya resim çekiyorum. Bunun en güzel yanı ise geçtiğim yolların her gün değişmesi. Fotoğraflarda yaptığım düzenlemelerle bu farkı daha da belirgin kılıyorum.”

Arakelian’ın resimleri Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği 2. Kültürlerarası Sanat Diyalogları Günleri’nde, Galata Kulesi Meydanı’nda sanatseverlerle buluştu. Sanatçının fotoğrafları 25 Haziran 2011’e kadar İstiklal Caddesi, Beyoğlu Sanat Galerisi’nde sergilenecek.
ETİKETLER : istanbul sony ericsson
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun