Yaşam Tarzı 25 HAZİRAN 2009 / 12:44

İstanbul’dan Java Day geçti

Geleneksel hale gelen Java Day '09 İstanbul, bugün Java geliştiricileriyle buluştu.

Geleneksel hale gelen Java Day '09 İstanbul, bugün Java geliştiricileriyle buluştu.


Sun Microsystems Türkiye tarafından bugün gerçekleştirilen Java Day ’09 İstanbul, Java geliştiricilerini biraraya getirdi. Geleneksel hale gelen ve bu yıl yedinci kez gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, yazılım dünyasındaki yeni gelişmeler aktarıldı. Yurtdışından gelen Java uzmanları uygulamalardaki yenilikleri canlı sunumlarla Java geliştiricilerine aktardı.


500’ün üzerinde geliştiricinin takip ettiği etkinlik kapsamında JavaFX, JavaFX Mobile ve mobil ortamda Java uygulamaları, Java performansını geliştirmenin yolları ve DTrace gibi pek çok konu ele alındı. Sun Microsystems Teknoloji Danışmanları Simon Ritter, Angela Caicedo, Peter Karlsson ve Carol McDonald etkinlik kapsamında katılımcılarla buluştu.


Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sun Microsystems Türkiye Genel Müdürü Özhan Toktaş, Java’nın programlama dillerinin lideri olduğunu belirtti. Bu yıl Java’nın 14. yaşgünü kutlanıyor. 1995 yılında doğan Java’nın günümüzde tamamen hayatımızı değiştiren bir araç olduğunu belirten Toktaş, dünyada 6.5 milyondan fazla Java geliştiricisi olduğunu ve 4.5 milyar cihazda bu sistemin kullanıldığını ifade etti. Türkiye’de 18 bin 510 kişinin Java Developer Network Üyesi  olduğunu belirten Toktaş, bu rakamın Türkiye’yi bu anlamda dünyada ilk ona soktuğunu sözlerine ekledi.


Ericsson, Gantek Teknoloji, KoçSistem, Turkcell ve Turkcell Teknoloji’nin desteğiyle düzenlenen Java Day’09 İstanbul’da düzenlenen panelde ise Ericsson, EtcBase, Eteration, KoçSistem, Gantek Teknoloji, Turkcell, Turkcell Teknoloji ve Vardar Yazılım’ın üst düzey yöneticileri Java ile gerçekleştirdikleri proje örneklerini ve Java konusundaki deneyimlerini paylaştı.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun