Yaşam Tarzı 23 HAZİRAN 2011 / 13:19

iPhone’da böyle oyun görmediniz

AppBlaster adlı sıra dışı aparat iPhone’u bir özel kuvvet tüfeğine döndürüyor. Evinizi de FPS için bir oyun arenasına… Apple’ın sınır tanımaz oyuncağı iPhone artık bir akıllı telefon olmaktan çok uzak. Geliştirilen yeni aparat sayesinde telefonunuzu bir dürbünlüğü tüfeğe dönüştürüyor, İstediğiniz mekanda FPS oynamanın tadını çıkarabiliyorsunuz.

Aparatın adı ‘appBlaster gun’. Bu ürün iPhone’un hareket algılama özelliğini ve kamerasını kullanarak gerçek bir mekanda karşınıza çıkan karakterleri takır takır vurmanızı sağlıyor.

Alien Attack adlı oyun, cihazın kamerasını aktif hale getiriyor ve uzaylıları mekanda konuşlandırıyor. Siz de aynen PlayStation Move ve Wii’deki gibi koşarak, atlayıp zıplayarak uzaylı avına çıkıyorsunuz.

Pil veya herhangi başka bir elektronik aksamı bulunmayan silah sadece tetik mekanizması ile iPhone’unuza hükmediyor. Silahı doldurup düşman üstüne yürüdüğünüzde olay tamamen telefonunuzun hareket algılayıcılarına kalıyor.

Üstelik cihazın kendisi de tahmin edeceğinizin tersine çok da pahalı değil. İngiltere’de ön siparişi alınmaya başlanan appBlaster gun’a koyulan etiket 32 dolar (19,99 pound). Ürünün satın alanların eline önümüzdeki ay başında geçmesi planlanıyor.

Aşağıdaki video cihazın nasıl kullanıldığını gösteriyor:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UZKIxZErMcc[/youtube]