Yaşam Tarzı 18 NİSAN 2011 / 14:49

iPad dergileri hayal kırıklığı mı oldu?

iPad dergileri hayal kırıklığı oldu, Wired bu ay bedava

Hızla düşen iPad dergilerinin okunma rakamları yayınların promosyonlara başvurmasına sebep oluyor. Wired’ın yeni iPad dergisi bu ay bedava çıktı.Bu ay Wired’ı iPad’inden okumak isteyenler Adobe’nin sponsorluğunda hiçbir ücret ödemeden dergiye sahip olabilecek. Ayrıca yeni özellikler sayesinde makaleler Facebook ya da Twitter aracılığıyla paylaşılabiliyor. Bunun yanında Amazon üzerinden de dergide yer alan makaleler satın alınabiliyor.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yayın hayatına başlayan Wired’ın iPad dergisi henüz beklenen başarıyı yakalayamadı. Öyle ki Wired’dan yapılan açıklamalara göre, yayının indirilme rakamları sadece 20 ile 30 bin arasında değişiyor.

Daha az indirilse de daha çok para kazandırıyor

İlk yayın 100 bin civarında indirilince medya kuruluşları iPad’i yeni bir kurtuluş mecrası olarak görmeye başlamıştı. Oysa henüz tablet üzerinden dergi takip etmenin yeterince yaygınlaşmadığı görülüyor.

Yine de rakamlar açıklanmamakla birlikte Wired’ın daha az indirilen son sayılarının ilk sayıya göre daha fazla reklam aldığı açıklandı. Bu duruma bakıldığında şirketlerin artık yeni mecralarda reklam vermeye alıştığı, ancak okuyucuların aynı hızla tercihlerini değiştirmediğini söylenebilir.
ETİKETLER : iPad wired
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun