Yaşam Tarzı 13 MART 2011 / 11:41

iPad 2'de ilk sıra 900 dolara gitti

Yağmur soğuk demeden iPad 2'nin satışından 41 saat önce ilk sıradan kuyruğa giren Amanda Foote, yerini 900 dolara meraklısına devretti. Bilin bakalım bu parayla ne yapacak? Hayır, 2 tane iPad 2 almayacak.

Amerika'da ve Japonya'da uzun süre merakla beklenen teknolojik aygıtların ilk satışı öncesi dükkanların önünde uzun kuyruklar oluşması sık rastlanılan bir durumdur. Hatta bu işi abartıp 1 hafta önceden kuyruğa girenlere bile rastlanıyor. Ancak kuyruktaki herkesin derdi ürünü ilk alanlardan olmak değil, bazıları da bu işi fırsata çevirme peşinde.İşte bunlardan biri olan Amanda Foote adlı kolej öğrencisi, New York Apple Store önündeki 41 saatlik bekleyişinin ödülü olan ilk sıradaki yerini 900 dolara bir başka meraklıya satmış. Bu süre içinde 3 saatten sadece biraz fazla uyumaya fırsat bulduğunu söyleyen Foote, aldığı parayla Lady Gaga konserine gitmek istediğni söylemiş. Foote'un 20 sıra kadar arkasında yer alan ve yaklaşık 12 saat kuyrukta bekleyenlere önerilen fiyat ise 100 dolar civarında.Bakınız kendisi konuyla ilgili olarak şunları söylemiş:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hIZtBMUVT1g&feature=player_embedded[/youtube]Bundan önce iPhone 4 kuyruklarında da ilk sıralar 1200 dolar civarına alıcı bulmuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun