Yaşam Tarzı 16 EYLÜL 2010 / 13:26

iOS 4.2 beta yayınlandı

Apple, iOS 4.2 beta ile kablosuz yazdırma özelliğini kullanıcıların hizmetine sundu.

Apple, iOS 4.2 beta ile kablosuz yazdırma özelliğini kullanıcıların hizmetine sundu.


Bundan birkaç hafta önce Apple, iPhone ve iPod touch kullanıcıları için iOS 4.1'i kullanıcıların beğenisine sunmuştu. iOS 4.2 beta ile iPad kullanıcıları da çoklu görev, klasörler ve birleştirilmiş e-posta gelen kutusu uygulamalarına kavuştu.

Ayrıca belki de bu güncellemenin en önemli yanı iPhone'lar ile iPad'in artık aynı çizgiye ulaşması oldu. iPhone kullanıcılarının aylardır kullandığı uygulamaları iPad kullanıcıları daha geç alabiliyordu.

Yeni iOS 4.2 beta, web siteleri Safari ile gezmemize olanak tanıyor. Apple'ın son dönemdeki en çok beğenilen uygulamalarından biri olan, müzik içeriğini kablosuz ağlar üzerinde aktarmaya imkan veren AirPlay uygulaması da artık iPad'lerde yer alıyor.

En son eklenen özellik ise AirPrint. Bu özellik iOS 4.2 kullanan tüm cihazların hiçbir yüklemeye gerek duymadan doğrudan kablosuz ağ içindeki yazıcıları algılayarak sayfaları yazdırmasına imkan tanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun