Yaşam Tarzı 11 NİSAN 2011 / 11:55

İnternette kendi girişiminizi kuramıyorsanız hiç olmazsa oyununu oynayın

Startup Fever adlı kutu oyunu projesi, Monopoly ve benzeri oyunları bir adım daha ileri götürerek çağdaş yaşama uyarlamayı ve karton üzerinde kendi internet girişiminizle başarıya ulaşmanızı sağlıyor. Kullanıcılar arasında kabul görüp sesi ta Silikon Vadisi'nde yankılanacak bir internet projeniz olsun ister misiniz? Gerçek hayatta bunu yapamasanız da artık hiç değilse masa başında bunu yapma şansınız var, yani en azından böyle olması için çalışıyorlar.

Louis Perrochon adlı bir girişimci tarafından fikri ortaya atılan ve geliştirilen Startup Fever adlı kutu oyunu, kendi projenizi ortaya koymanızı, personel çalıştırmanızı, gelir modeli ortaya koymanızı ve kâr elde etmenizi sağlıyor. Üstelik masa başından ayrılmadan.

Oyun bittiğinde yaklaşık şöyle bir şey olacak:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rIGkCMIOYTA&feature=player_embedded[/youtube]

Perrochon, şu anda projesinin görünümü geliştirmek için 10 bin dolar civarında paraya ihtiyacı olduğunu söyeyerek yatırımcıları desteğe çağırmış ve 2 bin 500 dolar civarında para toplamayı başarmış. Projenin sayfasına bu adresten ulaşabilirsiniz.

Projesi olmasa da avunmak isteyenlere duyurulur.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun