Yaşam Tarzı 24 AĞUSTOS 2011 / 16:06

İnsanların yüzde 35’i tabletlerini tuvalette kullanıyor

Tablet sahipleri cihazlarını hemen her yerde –hatta tuvalette bile- kullanmaktan hoşlanıyor.Stables Advantage’ın 200 kişi üzerinde yaptığı ankete göre. Tablet sahiplerinin yüzde 35’i cihazlarını tuvalette kullanıyor. Diğer cevaplarda yüzde 30 ile restoranda, yüzde 60 ile seyahatlerde ve yüzde 78 ile yatakta kullanım göze çarpıyor.

Bu kişilerin yüzde 8’i tabletleri iş ile yaşam dengesini sağlamakta yardımcı olarak görüyor. Ayrıca iletişimde kalmak da tablet sahibi olmak için motivasyon aracı olarak görülüyor. Ankete katılanların yüzde 40’ı çevresiyle iletişimde kalmak için tabletlerini kullandıklarını ifade ediyor. Bunun yanında yüzde 75’lik grup ise e-postalarını kontrol ediyor.

Ortaya çıkan rakamlarda bile bir sorun olabilir. Zira AOL’un 2008 yılında yaptığı bir ankette tuvaletteyken e-postalarını kontrol etme oranı yüzde 59 çıkmıştı. Tabii bu rakama akıllı telefonlardan yapılan kontroller de dahil.
ETİKETLER : AOL iPad tablet tuvalet
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun