Yaşam Tarzı 24 EYLÜL 2008 / 13:24

Huzurlarınızda Internet Explorer 8

Microsoft Windows Internet Explorer'ın yeni sürümünü, internete güvenli erişim sağlıyor. Yeni sürüm gelişmiş arama özellikleriyle geliyor.

Microsoft Windows Internet Explorer'ın yeni sürümünü, internete güvenli erişim sağlıyor. Yeni sürüm gelişmiş arama özellikleriyle geliyor.


Microsoft, Windows Internet Explorer'ın yeni sürümünü duyurdu. Windows Internet Explorer 8, kullanıcılara internetten güvenli bir şekilde yararlanmalarını sağlarken, arama araçlarıyla da yeni özellikler özellikler getiriyor. Arama kutusuna, aranan bilgiyle ilgili sözcükler yazılırken, gerçek zamanlı sonuçlar gelmeye başlıyor. Ayrıca arama motorunun önerileri de hızlı bir şekilde geliyor. Yapılan öneriye tıklamak, arama kutusuna yeniden bir şeyler yazmaya gerek bırakmadan, önerilen doğrultuda bir aramayı derhal başlatıyor ve sonuçlandırıyor. Yeni sürümde arama fonksiyonu, başta Microsoft Live Search, Yahoo ve Wikipedia olmak üzere pek çok arama motorlarunun olanaklarını bir arada sunuyor.


Diğer yandan Internet Explorer 8’le gelen 'Web Slice' ile, farklı sitelerde kullanıcıyı ilgilendiren bölümler sık kullanılanlara kaydediliyor. Bu bölümlere gerektiğinde buraya tıklanarak ulaşılabiliyor. İnternet Explorer 8 sahip olduğu 'Accelerators' sayesinde web sayfalarında bağlanmayı hızlandırıyor. Güvenlik, kişisel bilgilerin korunması, veri ve bilgilerin kontrol altında tutulabilmesi ise yeni sürümün en önemli özelliklerinden bir diğeri. InPrivate Browsing, InPrivate Blocking ve güçlendirilmiş Delete Browsing History gibi özellikler, kullanıcıya dış müdahalelere karşı yüksek düzeyde güvenlik sağlıyor. SmartScreen Fitler ve Inprivate Browsing & Domain Highlighting gibi özellikler internet ortamında güven içinde bankacılık işlemleri veya alışveriş yapılmasını mümkün kılıyor.


www.microsoft.com/windows/internet-explorer/beta/default.aspx adresinden Internet Explorer 8 hakkında daha ayrıntılı bilgiye erişilebiliyor ve deneme amacıyla sürüm bu adresten indirilebiliyor. Windows Internet Explorer 8 Beta 2 Türkçe sürümü ise www.microsoft.com/turkiye/windows/products/winfamily/ie/ie8/campaign/default.mspx adresinden indirilebiliyor.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun