Yaşam Tarzı 08 EKİM 2012 / 11:41

Honda 2002-2006 model CR-V’leri geri çağırıyor

Şirketten yapılan açıklamada; ABD, Avrupa ve Afrika’daki 489 bin CR-V'lerin sürücü tarafındaki kapının, elektrik devreleri nedeniyle eriyebileceği ve yangına sebep olacağı belirtildi.Son dönemde Toyota’dan sıkça duymaya alıştığımız geri çağırma furyasına Honda katıldı. Honda Motor, 2002-2006 arası model CR-V araçları, sürücü koltuğuna yakın kapıdaki elektirik devresi nedeniyle yangına yol açabileceğini belirterek geri çağırdı. ABD’de 268 bin, Avrupa’da 220 bin ve Afrika’da 98 araç şüpheli bulundu.

Yapılan açıklamada, yağmur ya da bir başka sıvının sürücünün açık camından içeri girmesi sonucunda kapıdaki ana güç devresinin aşırı ısınması ve yangına sebep olabileceği bilgisi verildi. Henüz bu problem sonucunda bir yaralanma ya da kaza haberi gelmezken, ABD’de dört, Avrupa’da da bir aracın alev aldığı belirlendi. Tüm çağrılan araçlar Honda’nın Büyük Britanya’daki fabrikasında üretildi.

ABD’deki düzenleyici kuruluş araçların geri çağrılması işlemleri tamamlanmadan önce kapalı otoparklara park edilmemesi konusunda uyarıda bulundu. Tabii yine de yangın tehlikesinin doğrudan bir sıvı temasıyla gerçekleşeceği düşünüldüğünde aşırı yağmurlar da aracın alev almasına sebep olabilir.

Bu hafta yüz binlerce Honda geri çağrıldı

Şirket önümüzdeki ay araç sahipleriyle iletişime geçerek araçları ücretsiz olarak tamir edecek. Araçların iç kısımlarına koruyucu bir tabaka yerleştirilerek herhangi bir sıvı temasının önüne geçileceği bilgisi verildi.

Bu hafta otomobil şirketinin üçüncü kez geri çağırmalarına şahit olduk. Bu haftanın başında şirket, 2002-2004 model 820 bin Civic ve spor araçlarını farlarda yaşanabilecek arızalar nedeniyle geri çağırdı. Daha önce CR-V’ler de benzer sebeple geri çağrılmıştı. Bununla birlikte Honda, 600 bin Accord otomobilin yine yangın tehlikesi nedeniyle geri çağırdığını duyurmuştu. 2003-2007 model V6 motorlu Accord’lar çağrıldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun