Yaşam Tarzı 01 HAZİRAN 2011 / 10:58

Hemşire, ölüm döşeğinde yatan insanların hayata dair en büyük 5 pişmanlığını bir araya topladı

Bugüne kadar sanatçıların, hosteslerin, bilim insanlarının, şairlerin ve daha bir çok kişinin anılarını ve hayata dair tavsiyelerini okudunuz, dinlediniz. Ama bunlardan hangisi ölmek üzere olan birinin pişmanlıkları kadar gerçek olabilir ki? Uzun yıllar boyunca birçok hastaya ölüm döşeğinde refakat eden hemşire Bonnie Ware, ölmek üzere olan insanların hayata dair en büyük 5 pişmanlığını bir blog yazısında paylaştı.

Ware'in söyledikleri, belki de bugüne kadar bu konuyla ilgili ortaya koyulan en değerli içeriği simgeliyor. Çünkü Ware'in ortaya koyduğu hayata dair bu 5 sebep, gerçek insanların gerçekten sona ermek üzere olan hayatlarından arta kalan gerçek tecrübeleri yansıtıyor.

Bonnie Ware'e göre bir insanın hayatıyla ilgili en çok yaşadığı 5 pişmanlık şöyle sıralanıyor:
1. "Keşke başkalarının benden istediği bir hayatı değil, kendi istediğim hayatı yaşayacak cesareti gösterebilseydim."

2. "Keşke ömrüm boyunca bu kadar çok çalışmasaydım."

3. "Keşke duygularımı ifade etmek için daha çok cesaretim olsaydı."

4. Keşke arkadaşlarımla daha yakın olabilseydim."

5. "Keşke mutlu olabilmek için kendime daha çok fırsat verseydim."

The Next Web'in kendine özgü ifade ve tecrübeleriyle zenginleştirdiği listeye dair detaylı bir yazıyı bu adreste bulabilirsiniz.
ETİKETLER : keşke ölüm yaşam
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun