Yaşam Tarzı 08 MART 2011 / 08:15

Hayata Projeler ekibinden Dünya Kadınlar Günü'nde anlamlı jest

HP Türkiye gönüllülerinden oluşan Hayata Projeler Ekibi, 100. Dünya Kadınlar Günü’nde, geliri Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na (KEDV) bağışlanmak üzere bir pratik yemek tarifleri kitabı yayınladı. Kitabın geliri KEDV tarafından dar gelirli ailelerde kadınların ekonomik durumlarının iyileştirilmesi, çocuklarına eğitim sağlanması ve topluma kazandırılmalarında kullanılacak. Kitabın satışı KEDV web sitesi ve gittigidiyor üzerinden yapılacak.

Hayata Projeler Ekibi Başkanı Seride Samurkaş Karaç ve Proje Lideri Yeşim Yağcı Silahtar, konuyla ilgili açıklamalarında, “Hayata Projeler ekibi olarak 100. Dünya Kadınlar Günü’ne kadınımıza elle tutulur özel bir katkıda bulunmak istedik. Bu düşünceden hareketle HP çalışanlarının günlük koşuşturmaca içinde sıklıkla başvurdukları lezzetli 100 pratik yemek tarifini derleyerek “Çaylak Aşçının El Kitabı”nı hazırladık. Kitabımızın gelirini kadınlarımızın hayatta kendini geliştirmesi ve ifade etmesini sağlayarak onlara ekonomik özgürlük kazandırmak için önemli başarılara imza atmış olan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışlıyoruz. Hayata Projeler Ekibi olarak gönülden kalbe hitap eden bu içten çabamızda, kitabımızı hazırlarken yaşadığımız heyecan ve aldığımız tadın sofranıza kadar ulaşmasını diliyoruz” dedi.Hayata Projeler Ekibi pek çok alanda faaliyet gösteriyorHP Türkiye gönüllülerinden oluşan Hayata Projeler Ekibi şirket içi ve şirket dışında birçok değerli proje üretiyor. Kadın-erkek eşitliğinden, toplumda çeşitliliğin korunması ve yaygınlaştırılması ile iyi bir geleceğe sahip olmaları için çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmaya kadar pek çok alanda faaliyet gösteren Hayata Projeler ekibi; 2011 yılında, internetin içine doğan “Y Kuşağına”, kadının toplumdaki yerinin güçlendirilmesi ve engellilerin iş hayatına kazandırılmasına odaklanıyor.Kitabın satışı aşağıdaki web sitelerinden yapılıyor:http://www.kedv.org.tr/

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/KEDV_-_Nahil_Dukkan/

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun