Yaşam Tarzı 23 HAZİRAN 2011 / 16:08

Harry Potter serisi e-kitap oluyor

Bugüne kadar yayınlanan Harry Potter kitapları Ekim ayından itibaren e-kitap olarak da edinilebilecek. Bu haberi duyuran serinin yaratıcısı J.K. Rowling, sekizinci hikayenin gelmeyeceğini kesin bir dille ifade etti.Reuters’in haberine göre Rowling, 2007 yılında İngiltere’de Bloomsbury ve ABD’de Scholastic tarafından yayınlanan son Harry Potter macerasının ardından, sekizinci bir hikaye yazmayacağını da açıkça ortaya koydu ve “Çok eğlenceliydi, ama bitti” dedi.

E-kitaplar, ekim ayından itibaren, birçok dilde Pottermore sitesinden erişilebilecek. Yeni interaktif internet sitesi Pottermore (www.pottermore.com) okuyuculara çocuklara yönelik sihir dolu hikayeler arasında gezinme imkanı sunacak.

E-kitaplar tüm önde gelen elektronik okuma cihazlarından okunabilecek. Bu elektronik yapıyı tanıtım toplantısında konuşan Rowling, ilerlemenin durdurulamayacağını belirterek, “E-kitaplar artık hayatımızda. Birçok insanın ardından ben de ilk kez e-kitaplar yükledim ve bu inanılmaz bir seyahat. Özellikle de çocuklar için. Harry’i bu yeni araca taşıdığım için harika hissediyorum” dedi.

Rekor satış rakamlarına ulaşan Potter serisinin yazarı Rowling’in bu kararı, yayın dünyası için büyük bir haber. Kitaplar global bazda 400 milyondan fazla satıldı ve e-kitaplar da bundan çok daha büyük bir satış rakamına ulaşabilir. Rowling’in bu açıklaması, sekizinci ve final Harry Potter filmi olan ‘Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2”nin vizyona girmesinden üç hafta önce yapılmış oldu. Genel beklenti; sinema dünyasının en başarılı seri finalinin de böylece hayata geçeceği yönünde. Rowling’e göre bu çalışma insanları daha çok okumaya itecek. “E-kitaplara yönelik yoğun bir talep olduğunu biliyorduk” diyen Rowling, “Ben de bundan daha fazlasını sunabilmek istedim” dedi.
ETİKETLER : ebook e-kitap harry potter
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun