Yaşam Tarzı 05 TEMMUZ 2011 / 09:59

Güney Kore okul kitaplarını atıyor

Tamamen dijital eğitime geçiş sürecini başlatan Güney Kore, 2015 yılından itibaren hiçbir okul kitabı kullanmayacak.Birçok ülkede elektronik tahtalar, projeksiyojn cihazları, ses ve video kaydediciler eğitime destek oladursun, Güney Kore hükümeti 4 yıl içinde tüm fiziksel ders kitaplarını ortadan kaldıracak proje için düğmeye bastı.

Proje kapsamında tüm müfredatını akıllı telefon, tablet bilgisayar ve akıllı TV’ler aracılığıyla uygulayacak hükümet, 2015 yılına gelindiğinde eğitim sistemi içerisinde ders kitaplarından eser bırakmayacak.

Dijital kitaplarla iki yönlü (interaktif) bir eğitim sistemini beraberinde getirecek olan eğitim bakanlığı projesi kapsamında geçiş, 2014 yılında ilkokulların tümüne uygulanmış olacak. 2015 yılı ise dijital eğitimin yüksek okul mezunlarına kadar uzandığı yıl olacak.

Uzaktan eğitim 2013’te

Hükümetin planı çevrimiçi eğitim yapan sınıfların sayısını 2013 yılında artırmak. Böylece okula gidemeyen veya seyahat engeli olduğundan uzaktaki eğitimlere katılamayan öğrenciler örgün eğitim içerisine dahil edilebilecek.

IPTV ise hükümetin üniversite müfredatını ve yabancı dil kurslarını verebilmek için kullanmak istediği bir başka teknoloji. Diğer taraftan öğretmenlerin dijital eğitim sistemine adapte olabilmeleri için başlatılan öğretmen eğitimleri de tüm hızıyla devam ediyor. Verilen bilgiye göre öğretmenlerin yüzde 25’i cihazları nasıl kullanacaklarını şimdiden öğrendi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun