Yaşam Tarzı 26 ŞUBAT 2016 / 11:20

Güney Kore'de hükümete hologramlı protesto

Güney Kore'de hükümetin düşüne özgürlüğünü kısıtlayacağını hareketleri hologram ile protesto edildi.

Hükümetlerin, kendileri aleyhine yapılan protestolara olan tutumları gün be gün çok daha sert ve acımazsız bir hal alıyor. Bu tarz eylemlerde birçok insan yaralanırken, bir çok direnişçi de hayatını kaybediyor. 
 
Güney Kore'de hükümetin düşüne ve ifade özgürlüğünü kısıtlaması üzerine harekete geçen bir grup aktivist, hükümetten bu konuda izin alamayınca çareyi teknolojide buldu. Uluslararası Af Örgütü tarafından düzenlenen eylemde, ekranlara yansıtılan insan boyutunda hologram ile hükümetin tutumu ve politikaları protesto edildi.
 


Konuyu Uluslararası Af Örgütü adına değerlendiren Kim Hee-Jin, düzenlenen protesto şekli ile hükümetin kamusal eylemlere karşı olan tutumunu eleştirmek istediklerini ifade ederken, ülkede sadece hayaletlerin protesto hakkı kaldığının altını çizdi. 

Hükümet ve hükümet bağlı güvenlik güçleri hologramlı protesto karşısında herhangi bir müdehalede bulunmadı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun