Yaşam Tarzı 12 MART 2012 / 12:20

Gözlüksüz 3D'ye bir adım daha yaklaştık

Toshiba üçüncü boyuta gözlüksüz geçti

Toshiba gözlüksüz üç boyutta bayrağı elden bırakmıyor. 127 santimetreye ulaşan yeni modeller görücüye çıktı.Bundan iki yıl kadar önce 3D ürünlere bir alternatif olarak ortaya atılan ‘gözlüksüz 3D’ konsepti Toshiba’nın ilgi alanından çıkmak bilmiyor. Bu gelişim devam ederse 3 boyut daha fazla insan için mantıklı bir teknoloji olabilir.

2010 yılında mevcut gözlüklü teknolojilere alternatif olarak geliştirdiği 12 inç ve 20 inçlik TV modelleriyle kullanıcıların dikkatini çeken Toshiba, şimdilerde bunu daha büyük ekranlı modellere genişleterek bu alandaki liderliğini korumak istiyor. Japon üretici, bu teknolojide gelecek görüyor.

İlk modellerin satın alınamayacak kadar yüksek fiyatlara sahip olması ve bazı eksikleri bulunması Toshiba’yı yıldırmadı. Şimdi üçüncü boyutu köşeden köşeye 127 santimetre büyüklüğündeki bir ekrana taşıyan şirket olumsuzlukları gidererek üçüncü boyuta hak ettiği kullanıcıyı toplamayı hedefliyor. Yıl sonunda satışa sunulacak olan bu ilk modelin fiyatının 10 bin doların üzerinde olacağı belirtiliyor.