Yaşam Tarzı 12 HAZİRAN 2009 / 08:10

Google, yeni bulut veritabanını test ediyor

Google, üreticilerince veri yönetiminde devrimsel bir yaklaşım sunacağına inanılan yeni "Fusion Tables" veritabanını tanıttı.

Google, üreticilerince veri yönetiminde devrimsel bir yaklaşım sunacağına inanılan yeni "Fusion Tables" veritabanını tanıttı.


Salı günü Google araştırma ekibi blogunda "Fusion Tables" adı verilen yeni online bir veritabanı çıkardığını duyurdu. Yeni veritabanı Fusion Tables, geleneksel veritabanı sınırlandırmalarını oratadan kaldırmak üzere tasarlanmış. veriye çeşitli yollardan ulaşılabilecek bilgisayar veri tabanlarının oldukça karmaşık işlemlerini basitleştirmek üzere inşaa edilen Fusion Tables; Google'ın açıklamasına göre, çoklu ve heterojen kaynaklardan veri entegrasyonu ve geniş veri setleri üzerinde birleşme yeteneğini kolaylaşıracak.


Teknoloji ve Ekonomi Uzmanı Stephen E. Arnold, Fusion Tables teknolojisi ile Google; konvansiyonel iki boyutlu veritabanı masalarına üçüncü bir koordinat ekleyebilecek. Bu üçüncü ayakta, Twitter ve benzeri anlık mesajlar, blog postları, ürünler ile ilgili görüşler ve gerçek zamanlı güncellemeler yer alacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun