Yaşam Tarzı 28 KASIM 2012 / 17:02

Google oyunseverleri sokağa çıkarıyor

Google oyunseverleri sokağa çıkarıyor

Uzun zamandır artırılmış gerçeklik konusuna yoğunlaşan ve Google Glass projesini ortaya atan Google, “Ingress” adlı oyunla, gerçek zamanlı ve artırılmış gerçeklik deneyimini kullanıcılara sunuyor. Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen oyun, diğer oyunların aksine “rahat bir şekilde” oynanmıyor. Yeni özellikler, silahlar ve maceralar için oyuncuları "dış dünyaya" iten oyunda, daha önceden belirlenmiş yerlerde bulunan “XM” adındaki maddeleri toplamak için, gerçekten o mekana gitmek gerekiyor. Örneğin, madde Kadıköy’deki Boğa Heykeli’ne kodlandıysa, oraya gitmek gerekiyor.

Oyunun içeriğinden söz edersek, oyuncular enerji toplayan Alimler ekibini ya da enerji için savaşan Direniş takımını seçiyorlar. Ardından diğer insanlarla aradaki rekabeti şekillendiren iç-dış dünya mücadelesine katılıyorlar ve olaylar gelişiyor.Uygulamanın tasarımcısı Niantic Lab'in ekip lideri John Hanke aynı zamanda Google Earth, Google Maps ve StreetView uygulamalarını tasarlayan ekibin arkasındaki kilit isimdi. Oyunla ilgili düşüncelerini söyleyen Hanke, oyuncuların dışarıda labirent içindeki bir fare gibi akıllı telefonlarıyla iz süreceklerini, evlerinde döndüklerinde ise yaptıkları tüm bu arayışları gözden geçirme fırsatı da bulacaklarını kaydetti.

Oyunla ilgili daha detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. Oyunu ücretsiz olarak Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Oyunla ilgili bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=92rYjlxqypM[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun