Yaşam Tarzı 18 KASIM 2009 / 14:36

Google iş dünyası ile buluştu

Google, sürekli gelişen ve değişen çevrimiçi dünyanın bugünü ve yarını hakkındaki bakışaçısını paylaşmak amacıyla 17 Kasım Salı günü Swissôtel'de "Google Day" etkinliği düzenledi.

Google, sürekli gelişen ve değişen çevrimiçi dünyanın bugünü ve yarını hakkındaki bakışaçısını paylaşmak amacıyla 17 Kasım Salı günü Swissôtel'de "Google Day" etkinliği düzenledi.


Google'ın bugüne kadar Türkiye'de düzenlediği en büyük etkinlik olan toplantıda, Google, 600'e yakın iş ortağı ve reklam vereniyle bir araya geldi. Google Baş Ekonomisti Hal Varian ve Google Ürün Yönetimi Direktörü Tom Stocky gibi üst düzey Google yetkililerinin katılım gösterdiği etkinlik, Google Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü Mohammad Gawdat tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı. Toplantılarda; internetin, "arama"nın ve teknolojik gelişmelerle etkileşim içinde olan ekonominin, önümüzdeki on yıl içinde geçireceği evrimden bahsedilirken, bu gelişmelere paralel olarak tüketici alışkanlıklarının nasıl bir değişim göstereceği ve rekabette öne geçmek ve fark yaratmak için online olmanın önemine değinildi.

Etkinlikte, canlı video yayını aracılığıyla katılım gösteren Google Başkan Yardımcısı ve "İnternetin Babası" olarak tanınan Vint Cerf'in yanı sıra, İnternet girişimcisi ve ICQ'nun yaratıcısı Yossi Vardi ile comScore Başkan Yardımcısı Jack Flanagan da internet teknolojilerine, gelecek perspektiflerine ve Türkiye'nin dijital dünyadaki rolüne değindikleri sunumlarını gerçekleştirdi. Google Day'de son olarak, moderatörlüğünü Google Türkiye Ülke Müdürü Bülent Hiçsönmez'in yaptığı "Dijital Medya Etkisinde Reklam Trendleri" konulu bir oturum gerçekleştirildi. Oturumda, IAB* Türkiye Başkanı ve Euro RSCG Türkiye CEO'su Levent Erden, Mynet Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli ve Güzel Sanatlar Şirketler Grubu ve Reklamcılar Derneği Başkanı Yiğit Şardan, dinleyicilerle konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun