Yaşam Tarzı 17 ŞUBAT 2016 / 17:09

Google'ın yazılım mühendisi akıllı ayna geliştirdi

Google'ın yazılım mühendisi Max Braun kişisel olarak akıllı bir ayna geliştirdi.

Evindeki aynasını bilim kurgu filmlerinde yer alan aynalara benzetmek isteyen Max Braun, kendine akıllı bir ayna geliştiriyor. Ürünün tamamen kişisel bir test ürünü olduğunu belirten Braun, bu ürünün piyasaya çıkması için ürün üzerinde çok fazla geliştirme yapılması gerektiğini vurguluyor.

Android altyapısı geliştirilerek kullanılan aynanın tarih, saat, hava durumu ve son haber başlıklarını paylaştığı belirtiliyor. Braun en kısa zamanda, trafik bilgisi, hatırlatıcılar ve Google Now akıllı asistan ile iletişim özelliğini de eklemeyi planlıyor.  Yani ileride, hiçbir fiziksel temas olmasan akıllı ayna Google Now ile konuşarak, kullanıcısına istediklerini sunabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun