Yaşam Tarzı 02 AĞUSTOS 2011 / 16:00

Google fırsat işine girdi

Google, The Dealmap’i satın alarak, Groupon ve Living Social’ın egemenliğinde kişiye özel teklifler pazarında önemli bir adım atmış oldu.



Daha önce Google Offers ve mobil ödemelerle e-ticaret alanına adımlarını atan Google, The Dealmap ekibinin oluşturduğu yapıdan çok etkilendiğini belirttti, ancak satın almanın detayları açıklanmadı. The Dealmap ise blog’unda şu yorumu yaptı: “Google, büyümemizi ve görevimizi yerine getirmemizi sağlayacak en ideal platformu sunuyor. Google’a katılmak, bize ticaretin yeni ve keşfedilmemiş alanlarını yaratma fırsatını verecek.”

Reuters’in haberine göre, günlük tekliflere dayanan alışveriş sektörü son yıllarda ciddi patlama yaşadı. Halen 400’den fazla sağlayıcı var ve 2015 yılı itibariyle şirketin yıllık toplam gelirinin 6,1 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Sektörün en büyük şirketi Groupon ve onu Living Social izliyor. Ama bunlara bir süre önce daha farklı rakipler de katıldı. 2010 yılında Groupon’u satın almaya çalışan Google, kendi günlük teklif yapısını ise bu yıl Google Offers adıyla sundu.

Mayıs 2010’da hayata geçen Dealmap ise, sayısız günlük anlaşma web sitesinden teklifleri topluyor. 2 milyondan fazla kullanıcısı olan sitenin uygulaması Apple’ın iPhone ve Google’ın Android telefonlarına da 1 milyon defadan fazla yüklendi.

The Dealmap, hafta başında yaptığı açıklamada temel ürün ve hizmetlerinin şimdilik devam edeceğini, yerel ve günlük tekliflere yine The Dealmap internet sitesinden, mobil aplikasyonlardan ve günlük e-postadan ulaşılabileceğini bildirdi. Şirket, “Entegrasyon ve geçiş planları ile ilgili daha fazla şey paylaşmaya hazır olduğumuzda, iş ortaklarımızı ve tüketicilerimizi de güncelleyeceğiz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun