Yaşam Tarzı 13 MAYIS 2009 / 08:09

Google'dan Chrome'a özel reklam

Google, başarı yakalayamayan Chrome tarayıcısını denemek ve desteklemek için yüzünü televizyona çevirdi.

Google, başarı yakalayamayan Chrome tarayıcısını denemek ve desteklemek için yüzünü televizyona çevirdi.


Google Chrome, ağlarda 30 saniyelik kısa reklamlarla yer alıyor. Reklamda herhangi bir seslendirme yok. Web tarayıcısı reklamı olduğuna dair hiçbir bilgi verilmiyor. Sadece bitiminde sağda Google logosu çıkıyor. Bir tablanın içinde inşaa edilen bloklar, bir tarayıcı penceresini anımsatıyor. Hepsi bu.


Aslında reklam, YouTube için Google Japonya tarafından hazırlanmış. Ancak oldukça olumlu yorumlar ve pozitif geri bildirimler alınca, Google, tarayıcı için bir TV reklam kampanyası hazırlamaya karar vermiş. Chrome, piyasaya çıkışından bu yana sadece yüzde 1.4 pazar penetrasyonu sağlayabildi. Internet Explorer'ın oranı yüzde 66, Firefox'un ise yüzde 22. Reklamı izlemek için http://www.youtube.com/watch?v=SHZFsJKlsuA

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun