Yaşam Tarzı 12 MART 2013 / 10:31

Google bu defa da ayakkabıları "konuşturmaya" hazırlanıyor

Google ayakkabıları da konuşturacak

Yakın zamanda giyilebilir teknoloji alanına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Google, bu alandaki enteresan fikirlerine bir yenisini ekleyerek “konuşan ayakkabı” adlı projesini gözler önüne serdi. TechCrunch’ın haberine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen interaktif müzik, fotoğraf ve film etkinliği SXSW 2013’te tanıtılan 'konuşan ayakkabı' prototipi, normal ayakkabının üzerine takılarak kullanılan bir işlemci ve hoparlörden oluşuyor. Android işletim sistemine sahip ayakkabı, kullanıcılarına bluetooth ile tablet ve akıllı telefonlarına bağlanabilme olanağı sunuyor.Google Art, Copy&Code ekibi tarafından geliştirilen ayakkabı, kullanıcı ile iletişime geçmeyi seven bir yapıya da sahip. Uzun süre hareketsiz kalan kullanıcılara hareket etmesi yönünde espriler yapıyor. Bunun yanı sıra yavaş yürüyen kullanıcılara daha hızlı olmaları yönünde uyarıda bulunan ayakkabı, hızlı koşulması durumundaysa bu durumdan aldığı hazzı “rüzgarı bağcıklarımda hissetmeye bayılıyorum.” cümlesiyle veriyor. Bunun yanı sıra Google Plus’a da bağlanabilen ayakkabı, durumuyla ilgili olarak anlık mesajlaşma ve paylaşım da yapabiliyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4_krNqP-nrI[/youtube]

Projenin başında bulunan Aman Govil, konuşan ayakkabının henüz tamamlanmamış bir proje olduğunu belirtirken, gözlük ve ayakkabının ardından giyilebilir teknoloji alanına daha fazla inovatif ürün sunmak istediklerini belirtti. Govil, bu ürünleri reklamcılık sektörüyle de buluşturmak istediklerini ifade ederken, konuşan ayakkabının gözlük projesinin hemen ardından pazara sunulacağının altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun