Yaşam Tarzı 06 TEMMUZ 2011 / 12:38

Google ‘özel’ üyelere karşı

Arama motorunun yeni sosyal platformu Google+’da ince ayar devam ediyor. Yeni üyeleri teşvik etmek için, ‘özel’ olarak oluşturulmuş profiller ay sonunda iptal edilecek.



Google yeni sosyal platformunun promosyon çalışmalarına başladı. Google+ hesabını özel profil olarak oluşturmuş olanların yeni üyelikleri engellediğini düşünen Google bu üyeliklerin tamamını Temmuz’un 31’inde iptal edecek. Bu tarihten itibaren Google+ üyesi olmak isteyenler halka açık profil oluşturmak zorunda.

Yapılan açıklamaya göre Google, sosyal paylaşım platformlarının insanları birbirine bağlaması gerektiğini düşünüyor. Ancak özel profiller insanların birbirini bulmasını engellediği için platformu bu amacından saptırıyor. Bu yüzden de Google tüm profillerin herkese açık halde olması gerektiğini belirtiyor.

Ayrıca Google’ın açıklamasında, bu ‘herkese açık’ profillerde kişinin sadece ismi ve soyadının görünür halde olacağını, bunun dışındaki tüm bilgilerin gizlilik ayarlarını yapılabileceğini vurguluyor. Google bir anlamda ‘herkes kişi olarak bulunabilir olsun, bilgileri sınırlı’ olsun diyor.

(Ed: Eğer özel bir profil oluşturduysanız bunu silebilirsiniz. Ya da hiçbir şey yapmayın. Zaten Ağustos’un ilk günü uyandığınızda Google+ nezdinde ‘yok’ olacaksınız.)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun