Yaşam Tarzı 21 TEMMUZ 2011 / 10:50

GE Hologram depolamadan umutlu

General Electric hologram teknolojisine dayanan depolama birimlerini geliştiriyor. 500 GB veriyi Blu-ray hızında yazmak mümkün olabilir.Daha önce InPhase tarafından denenen ancak başarılı olmayan holografik depolama birimleri General Electric yorumuyla tekrar sahneye çıkıyor. Henüz seri üretilip üretilmeyeceği bir muamma olsa da bu diskler 500 GB veriyi Blu-ray hızında yazabilme imkanı tanıyacak.

GE tarafından üzerinde çalışılan holografik madde, Blu-ray’lerde kullanılan maddeden yaklaşık 100 kat daha duyarlı. Bu sayede çok daha küçük, hızlı ve yüksek kapasiteli depolama birimlerinin önü açılıyor.

GE yetkilisi Peter Lorraine, multimedya içeriğin hızla büyüdüğü dünyada DVD’lerin dahi uzun bir süre daha piyasada kalması beklenirken yeni teknolojilerin de artan ihtiyacı karşılamak için yolda olduğunu söylüyor ve ekliyor: “DVD ve Blu-ray’in düşmesine daha vakit var ama şu an eninde sonunda onların yerini bir şekilde alacak teknolojiye bakıyorsunuz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun